Transportation & logistics

View this page in: polski

We are an integral part of PwC’s global transportation & logistics practice, giving our clients access to an international network of knowledge and experience. An in-depth understanding of key industry issues is central to our delivery of services to our transport and logistics clients.

Publications

Perspektywy polskiego i światowego rynku infrastruktury transportowej

Proces przesuwania się centrum logistycznego Europy z Niemiec do Polski znacznie przyspiesza, uważają eksperci firmy doradczej PwC. Z jednej strony wpływają na to niskie koszty pracy, z drugiej – coraz lepsza infrastruktura transportowa. W tym kontekście jednym z najważniejszych wyzwań dla Polski w najbliższych latach jest dalsze powiększanie przepustowości dróg.

Rola operatora wyznaczonego w rynku usług pocztowych

W całej Europie i na świecie spadają wolumeny listów oraz zmniejsza się znaczenie tej formy komunikacji dla obywateli. Nie oznacza to, że rola wyznaczonych operatorów pocztowych staje się niepotrzebna. Wraz z rozwojem gospodarki cyfrowej pojawiają się nowe potrzeby, związane z dostępem do e-commerce i e-government – szczególnie w obszarach wiejskich.

Twitter

Contacts
Michał Mazur
Partner
Tel: +48 502 184 684
Email