Kwalifikacje, kompetencje i umiejętności zawodowe

Jednym ze sposobów na wypromowanie swojej osoby i zdobycie przewagi nad konkurencją na rynku pracy jest uzyskanie międzynarodowej kwalifikacji.

Zdobywanie kwalifikacji zawodowych staje się teraz bardzo modne. W Polsce liczba osób, która posiada członkowstwo (czyli zdała wszystkich egzaminy i wykazała się odpowiednim dla danej kwalifikacji doświadczeniem) w międzynarodowych stowarzyszeniach jest nadal nieliczna. Rozpoczynając naukę dołączasz do bardzo prestiżowego grona osób, wśród których znajdują się zarówno praktycy biznesu, osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak i absolwenci studiów podyplomowych czy MBA.

Egzaminy są identyczne na całym świecie, tak, więc osoba, która zdała egzaminy CIMA w Polsce może być porównywana z osobą, która zaliczyła egzaminy w UK czy Chinach. Jeśli planujesz karierę w międzynarodowej korporacji lub zagranicą, dzięki posiadaniu takiej kwalifikacji uzyskujesz wykształcenie, które będzie uznawanie i rozpoznawane na całym świecie.

Zdobycie międzynarodowej kwalifikacji potwierdza również biegłą znajomość języka angielskiego oraz terminologii biznesowej. Przyszły pracodawca będzie miał pewność, że kandydat, którego zatrudnia będzie wysoce wykwalifikowanym pracownikiem.

Zakres wiedzy, jakiego dotyczą egzaminy jest dużo szerszy w porównaniu ze standardem uniwersyteckim. Wiedza, którą zdobywasz jest zdecydowanie bardziej dostosowana do wymogów pracy w środowisku biznesowym i lepiej przygotowuje Cię na jego późniejsze wyzwania. Studenci uczą się nie tylko suchej teorii, ale przede wszystkim jej praktycznego zastosowania.

Obecnie na rynku szkoleniowym konkuruje ze sobą wiele różnego rodzaju kwalifikacji międzynarodowych, począwszy od finansowych, poprzez audytowe a skończywszy na marketingowych. W zakładce CIMA znajdziesz opis jednej z nich.