Publikacje

View this page in: English

Przekazywanie naszym Klientom bieżących informacji nt. rynków kapitałowych jest dla nas kluczową kwestią. Dlatego, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oferujemy szeroki wachlarz publikacji i raportów przygotowanych przez ekspertów PwC.

Droga na Giełdę

Publikacja jest skierowana w szczególności do tych, którzy myślą o wprowadzeniu spółki na giełdę. Staramy się w niej odpowiedzieć na najczęściej zadawane nam przez spółki pytania, m.in. czy warto obecnie przeprowadzać ofertę publiczną akcji, czy spółka jest wystarczająco duża na debiut giełdowy, czy oferta akcji wzbudzi zainteresowanie inwestorów, jak wygląda kwestia kosztów oferty, ile kontroli nad spółką należy „oddać” nowym akcjonariuszom.

Which market? An overview of London, New York, Hong Kong and Singapore stock exchanges

Publikacja podsumowująca wymogi związane z debiutem na czterech wiodących giełdach na świecie - Londynie, Nowym Jorku, Hongkongu i Singapurze - oraz różnice pomiędzy tymi rynkami.

Executing a successful listing in London

Publikacja podsumowuje charakterystykę różnych londyńskich rynków oraz najważniejsze kwestie związane z wprowadzeniem i funkcjonowaniem spółki publicznej na London Stock Exchange – jednej z największych giełd na świecie.

Executing a successful IPO

W publikacji nasi eksperci omawiają proces wprowadzenia spółki na giełdę - od wstępnych planów, przez przygotowanie organizacji do upublicznienia, sam debiut oraz pierwsze miesiące życia spółki na parkiecie.

Listing in the US. A guide to NYSE and NASDAQ

Publikacja jest przewodnikiem po amerykańskim rynku papierów wartościowych. Nasi eksperci odnoszą się do najważniejszych kwestii związanych z funkcjonowaniem na tym rynku.

Kapitał bez granic – trendy w międzynarodowych IPO

Raport „Kapitał bez granic – trendy w międzynarodowych IPO” („Equity sans frontières”) powstał przy współpracy PwC i Baker & McKenzie. Raport oparty jest na analizie trendów dotyczących międzynarodowych ofert publicznych oraz badaniu ankietowym, w którym udział wzięło ponad 200 przedstawicieli przedsiębiorstw, banków inwestycyjnych oraz instytucji rynku kapitałowego, biorących udział w projektach związanych z międzynarodowymi ofertami akcji. Wyniki badania oraz dane zostały zestawione i zaprezentowane przy współpracy PwC, Baker & McKenzie oraz Meridian West.