Videoquake 3.0 - Ewolucja rewolucji w telewizji

Zmiany preferencji odnośnie sposobu i formy konsumpcji treści wideo cały czas są siłą napędową postępującej ewolucji konsumpcji treści.

Obecnie mamy coraz większy dostęp do oferty usług OTT (Over-the-Top – treści audio i wideo dostarczane poprzez internet) i w związku z tym możemy decydować o tym, czy nadal chcemy korzystać z usług oferowanych przez operatorów kablowych, czy też z nich zrezygnować lub ograniczyć.

W raporcie Videoquake 3.0: Ewolucja rewolucji w telewizji piszemy o licznych zmianach, jakim uległa konsumpcja treści wideo w 2015 r. analizując co to oznacza zarówno dla konsumentów, jak i dla całej branży.

"Kluczowym czynnikiem dla wzrostu serwisów internetowych jest dostęp do unikalnych treści dostępnych tylko w subskrypcyjnym serwisie internetowym. Obecne w Polsce serwisy koncentrują się na dystrybucji treści dostępnych w tradycyjnych kanałach na inne urządzenia, podczas gdy produkcja seriali czy programów dedykowanych do Internetu jest dopiero na początku rozwoju. Bez inwestycji w wysokiej jakości wyłączny kontent trudno zbudować lojalność klienta"

Maciej Korzeniowski, partner w dziale doradztwa biznesowego
loading-player

Playback of this video is not currently available

Raport powstał w oparciu o wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie ponad 1 200 konsumentów w Stanach Zjednoczonych, poprzez którą zbadaliśmy ich stosunek do treści wideo i związane z tym zmiany zachowań. Otrzymane wyniki porównane zostały z podobnymi badaniami, które odbyły się na jesieni 2014 i 2013 roku. Przeprowadziliśmy także dwa wywiady grupowe: jeden z osobami, które zrezygnowały z abonamentu i innych form płatnej telewizji (cord cutters) oraz tymi, którzy nigdy z niej nie korzystali (cord nevers), a drugi - z abonentami tradycyjnej płatnej telewizji i osobami, które ograniczyły korzystanie z niej. Pokusiliśmy się również o trzymiesięczną kampanię analizującą media społecznościowe pod kątem informacji o tym, jak konsumenci korzystają z treści wideo.

Obserwuj nas