Skip to content Skip to footer
Search

Loading Results

Jan Adamus

Jan Adamus

Counsel, Radca Prawny, PwC Polska

Jan Adamus jest członkiem praktyki prawa nieruchomości w PwC Legal.

Jan specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym i administracyjnym. Doradza klientom w sprawach dotyczących zakupu i sprzedaży nieruchomości, procesu inwestycyjnego, komercjalizacji nieruchomości, jak również najmu powierzchni handlowych oraz biurowych. 

Uczestniczył w krajowych i międzynarodowych projektach dotyczących obrotu nieruchomościami, włączając w to nabycie nieruchomości przez SPV oraz obsługę transakcji pakietowego nabycia nieruchomości. Przeprowadził szereg badań due diligence nieruchomości na różnym etapie procesu inwestycyjnego – przed nabyciem nieruchomości oraz na potrzeby ich finansowania i refinansowania.

Jan ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne oraz Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również prawo na Uniwersytecie Leuven w Belgii.

Jan jest również autorem publikacji z zakresu prawa nieruchomości oraz aktywnie uczestniczy w doradztwie na rzecz klientów pro bono.

Przed dołączeniem do PwC Legal Jan pracował w warszawskim biurze jednej z największych międzynarodowych firm prawniczych.

Doświadczenie

  • prawo cywilne
  • prawo handlowe
  • prawo administracyjne
  • najem i sprzedaż powierzchni
  • procesy inwestycyjne

Specjalizacja

  • Nieruchomości