Adam Jodłowski

Partner PwC Legal, Radca Prawny, PwC Polska

Adam specjalizuje się w obsłudze prawnej reorganizacji przedsiębiorstw, transakcji M&A, a także w doradztwie regulacyjnym dla sektora energetycznego. Zajmuje się zarówno doradztwem projektowym, jak i bieżącym wsparciem prawnym przedsiębiorstw.

Adam kierował zespołem prawników doradzających przy złożonych reorganizacjach polskich i zagranicznych grup kapitałowych, w tym także z udziałem spółek publicznych notowanych na rynku podstawowym GPW. Uczestniczył w licznych procesach kupna i sprzedaży przedsiębiorstw, zapewniającą kompleksowe wsparcie prawne na każdym etapie transakcji. Był zaangażowany w doradztwo dla największych grup energetycznych w Polsce przy tworzeniu strategicznych modeli biznesowych, a także przy ich wdrażaniu. Wspierał przedsiębiorców w zakresie postępowań administracyjnych przed URE i postępowań sądowych przed SOKiK w obszarze energetyki. Współautor komentarza C.H. Beck do prawa energetycznego z 2017 r.

W ramach bieżącego doradztwa zajmuje się koordynacją prac zespołu prawników, który zapewnia pełną obsługę prawną przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie spraw korporacyjnych i pracowniczych. Angażuje się w opracowywanie i negocjowanie kluczowych kontraktów handlowych.

Adam jest radcą prawnym. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przed rozpoczęciem współpracy z PWC Legal przez nieomal 8 lat był zatrudniony w innej kancelarii prawnej BIG 4, gdzie zajmował stanowisko partner associate. Wcześniej pracował w renomowanej kancelarii prawnej w Krakowie. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń i publicystką prawniczą.