Tytus Niewczyk

Tytus Niewczyk

Counsel, Adwokat, Poznań, PwC Polska

Tytus jest liderem zespołu PwC Legal w Poznaniu, opiekuje się klientami PwC z biura poznańskiego i gdańskiego.

W ramach swojej specjalizacji Tytus zajmuje się stałą obsługą podmiotów gospodarczych (branża produkcyjna, handel, nowe technologie). Reprezentuje podmioty zagraniczne w ramach ich aktywności biznesowej na rynku polskim. Zajmuje się m.in. dopasowywaniem spółek do założeń klienta, ma doświadczenie w zakładaniu, łączeniu, przekształcaniu i likwidacji spółek oraz prowadzeniu spraw karnych dotyczących kadry zarządzającej i cywilnych sporów sądowych.

Posiada doświadczenie w prawie nieruchomości, przeprowadził na rzecz klientów szereg transakcji dotyczących zakupu i sprzedaży nieruchomości, w tym inwestycji typu green-field. W ostatnich latach służył także wsparciem przy komercjalizacji i obsłudze najmu powierzchni handlowych.

Tytus specjalizuje się również w opracowywaniu strategii i reprezentacji w sprawach karnych-gospodarczych, w tym we wprowadzaniu szeroko rozumianych rozwiązań compliance mających na celu zabezpieczenie firm i osób nimi zarządzających.

Tytus jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adwokatem wpisany na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Przed dołączeniem do PwC przez szereg lat współpracował z jedną z wiodących kancelarii specjalizujących się w prawie gospodarczym w Wielkopolsce.