Grzegorz

Technical Tester

FleX

Wyzwanie

Narzędzie fleX jest wykorzystywane w wielu projektach u klientów z branży mieszkaniowej, telekomunikacyjnej, edukacyjnej.
Przedmiotem projektu było stworzenie uniwersalnego frameworku do testów zarówno systemów CRM wdrażanych przez PwC (głównie Salesforce.com oraz Microsoft Dynamics), aplikacji webowych, mobilnych, testów integracji (np. Mulesoft) oraz wspierającego integracje z narzędziami do raportowania wyników testów (Jira, pforce oraz VSTS).


Narzędzia

W projekcie wykorzystaliśmy takie narzędzia jak Java, Selenium, Serenity, BDD, Cucumber, REST-assured, Appium.


Rezultaty

FleX to istotny krok naprzód w dziedzinie testów systemów klasy CRM. To niezależny, wykonany z najwyższą starannością framework do automatyzacji aplikacji webowych, zbudowany i utrzymywany przez zespół PwC Customer Technology. Framework fleX powstał z myślą o dostarczeniu użytkownikowi rozwiązań „prosto z pudełka”, umożliwiających między innymi testy automatyczne najbardziej popularnych technologii webowych włączając Salesforce Lightning, MS Dynamics i inne. FleX jest ciągle rozwijany tak by poszerzać jego możliwości i rozbudować portfolio wspieranych systemów o kolejne technologie.


 

Ludzie tego projektu

Patryk ​

Functional Tester

Damian

Technical Tester & Flex Lead Architect

Grzegorz

Technical Tester & Flex Solution Engineer