Kobieca strona biznesu

Wspieramy przedsiębiorczość kobiet oraz propagowanie korzyści, jakie przynosi różnorodność w biznesie

Chcemy inspirować i zachęcać kobiety do rozwoju zawodowego i osobistego, podejmowania nowych wyzwań w świecie biznesu oraz realizowania się na stanowiskach kierowniczych

Jesteśmy przekonani, że to właśnie różnorodność, zwiększanie liczby kobiet w zarządach i zgodna współpraca mężczyzn i kobiet, jest najlepszym gwarantem skucesu i rozwoju polskich firm. 
 

Olga Grygier-Siddons

Zmieniają się normy społeczne, zmienia się też rzeczywistość biznesowa. Obecnie, jeżeli firmy chcą być konkurencyjne muszą stawiać na różnorodność. W kobietach drzemie ogromny potencjał, którego nie można zmarnować, ani lekceważyć. Dobrze wykorzystany i ukierunkowany może stać się gwarantem powodzenia przedsiębiorstwa na rynku.

Olga Grygier-Siddons, Prezes PwC na Europę Środkową i Wschodnią

Kobiecy punkt widzenia

Prowadzimy badania, przygotowujemy opracowania, raporty i analizy, które stanowią źródło cennej wiedzy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zależy nam na tym, aby idea różnorodności w biznesie stawała się coraz bardziej popularna i doceniana.


Loża Kobiet Biznesu


 

Loża Kobiet Biznesu logo

Naszym celem jest zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych poprzez aktywne wspieranie przedsiębiorczości kobiet oraz promowanie współpracy i partnerstwa w biznesie.

Loża Kobiet Biznesu to inicjatywa PwC, powołana do życia w 2013 roku. Pomysł był odpowiedzią na płynące z rynku potrzeby stworzenia platformy spotkań i wymiany doswiadczeń. Lożę Kobiet Biznesu tworzą panie, które osiagają sukces zawodowy i chętnie dzielą sie swoimi doświadczeniami biznesowymi, aby promować przedsiębiorczość kobiet. Poprzez nasze działania chcemy inspirować i zachęcać kobiety do rozwoju zawodowego i osobistego, podejmowania nowych wyzwań w świecie biznesu oraz realizowania się na stanowiskach kierowniczych.

Loża Kobiet Biznesu jest obecna już w wielu miastach: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu.

 


Bizneswoman Roku

Jesteśmy partnerem i audytorem konkursu Bizneswoman Roku, pierwszego ogólnopolskiego i jedynego biznesowego konkursu dla przedsiębiorczych kobiet, w którym nagradzamy kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku nagradza sukcesy kobiet w biznesie i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską. Jest to inicjatywa mająca na celu wspieranie i promowanie przedsiębiorczości wśród kobiet w Polsce.
Zobacz relację z Gali Bizneswoman Roku 2016

9 marca, podczas uroczystej gali w Budynku Senator, ogłoszono wyniki ósmej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Wśród nagrodzonych znalazły się założycielki i menedżerki z takich firm jak Deloitte, Plastwil, Whisbear, Nestmedic, PelviFly czy Ada. Przyznano także nagrody specjalne za wybitne osiągniecia. Otrzymały je Ewa Błaszczyk i prof. dr hab. inż. Jadwiga Sójka-Ledakowicz.

Poznaj laureatki konkursu

Zobacz relację z Gali Bizneswoman Roku 2015

25 lutego podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych ogłoszono wyniki siódmej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Wśród nagrodzonych znalazły się założycielki i menedżerki z takich firm jak Saule Technologies, Phenicoptere, MediaCom czy Girls Code Fun. Przyznano także nagrodę specjalną „Kobieta w Nowych Technologiach” Karolinie Cikowskiej i Van Anh Dam za szerzenie wiedzy i edukację z zakresu IT wśród dziewczynek w wieku szkolnym.

 

Poznaj laureatki konkursu

Coraz więcej kobiet w Polsce z powodzeniem prowadzi własne firmy oraz zajmuje stanowiska zarządcze w międzynarodowych korporacjach. Warto nagłaśniać sukcesy tych pań, aby zachęcać coraz większe rzesze kobiet do realizacji zawodowej i sięgania po najwyższe stanowiska w organizacjach, oraz dodawać odwagi i motywować do przekuwania swoich pomysłów w realny biznes. Stąd pomysł na Konkurs Bizneswoman Roku, którego PwC jest partnerem i audytorem już od trzech lat.

Ewelina Niewińska
Dyrektor w zespole Marketingu, Komunikacji i Rozwoju Biznesu PwC

 

Ten konkurs to szansa biznesowa, żeby po pierwsze opowiedzieć o swojej firmie, o swoich osiągnięciach, pozyskać partnerów biznesowych, inwestorów, ale także budować i wzmacniać swoją pozycją jako marki na rynku.

Olga Kozierowska
Założycielka Sukcesu Pisanego Szminką, pomysłodawczyni konkursu Bizneswoman Roku

 

Od kilku już lat współpracuję przy tej inicjatywie i sprawia mi niekłamaną przyjemność możliwość uczestniczenia w jej rozwoju. Czytając zgłoszenia i biorąc udział w pracach jury miałam niejednokrotnie okazję poznać niezwykłe historie dokonań zawodowych kobiet. Dzięki konkursowi ich sukcesy mogły ujrzeć światło dzienne i stać się przykładem dla innych.

Agnieszka Ostaszewska 
Partnerka PwC, jurorka konkursu Bizneswoman Roku

 

Liderki o inicjatywie

Rewolucja cyfrowa radykalnie zmieniła sposób w jaki pracujemy, nawiązujemy relację czy spędzamy wolny czas. Rynek potrzebuje dziś nowego modelu kompetencji przywódczych. Cieszy mnie, że to coraz częściej kobiety współtworzą strategie i są odpowiedzialne za rozwijanie potencjału firm. To właśnie często kobiety kształtują różnorodne środowiska pracy, dzięki czemu biznes wkracza do kolejnego etapu rozwoju.

" data-image="/content/dam/pwc/pl/pl/images/people/olga-grygier-square.jpg" onclick="highlights_modal.show_modal(this)">

Prezes PwC na Europę Środkową i Wschodnią

Rosnąca liczba inicjatyw kobiecych to obiecujący trend w Polsce. Kobiety potrzebują wsparcia w rozwoju osobistym i zawodowym oraz dostępu do wiedzy i możliwości budowania relacji. Loża Kobiet Biznesu powstała w odpowiedzi na te potrzeby i cieszy nas coraz liczniejsze grono Pań angażujących się w nasze inicjatywy.

" data-image="/content/dam/pwc/pl/pl/images/people/legal/basia-lenarcik.jpg" onclick="highlights_modal.show_modal(this)">

Starszy Menedżer ds. Marketingu, Komunikacji i Rozwoju Biznesu

Jak pokazują wyniki badań, kobiety w Polsce chcą podejmować międzynarodowe wyzwania i są do tego w pełni przygotowane. Są świadome wartości, jaką takie doświadczenia mogą wnieść do ich rozwoju zawodowego, a także osobistego.

" data-image="/content/dam/pwc/pl/pl/images/people/anna-sienko.jpg" onclick="highlights_modal.show_modal(this)">

Partner, lider ds. technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Technologia jest dziś niezwykle istotnym ogniwem w każdej firmie, bez względu na jej wielkość, strukturę organizacyjną czy zasięg. Panie coraz bardziej śmiało wchodzą w świat nowych technologii. Z jednej strony czynią je katalizatorem rozwoju swoich biznesów, które dzięki rewolucji cyfrowej relatywnie szybko osiągają międzynarodowy zasięg i rozmach, z drugiej stanowią ich istotę wprowadzając nowoczesne produkty i rozwiązania rewolucjonizujące rynek i wypełniające istniejące nisze.

" data-image="/content/dam/pwc/pl/pl/images/people/pusz-sylwia.jpg" onclick="highlights_modal.show_modal(this)">

Partner, Digital & Technology

Coraz więcej kobiet w Polsce z powodzeniem prowadzi własne firmy oraz zajmuje stanowiska zarządcze w międzynarodowych korporacjach. Warto nagłaśniać sukcesy tych pań, aby zachęcać coraz większe rzesze kobiet do realizacji zawodowej i sięgania po najwyższe stanowiska w organizacjach, oraz dodawać odwagi i motywować do przekuwania swoich pomysłów w realny biznes.

" data-image="/content/dam/pwc/pl/pl/biuro-prasowe/images/ewelina_niewinska_pwc.png" onclick="highlights_modal.show_modal(this)">

Dyrektor w zespole Marketingu, Komunikacji i Rozwoju Biznesu

Wielkim ograniczeniem naszego sukcesu, może być zbyt skromna wizja nas samych. Bo możemy tyle, ile myślimy, że możemy. Miejmy zatem wielkie wizje

" data-image="/content/dam/pwc/pl/pl/images/people/olga-kozierowska-square.png" onclick="highlights_modal.show_modal(this)">

Założycielka Sukcesu Pisanego Szminką

< Back

< Back
[+] Read More

Skontaktuj się z nami

Ewelina Niewińska
Dyrektor Działu Marketingu, Komunikacji i Rozwoju Biznesu
Tel.: +48 519 506 521
Email

Obserwuj nas