Znaczenie innowacji w produkcji przemysłowej

Podczas naszej pracy z klientami z sektora produkcji przemysłowej codziennie obserwujemy z bliska jak kluczowe jest znaczenie innowacji.

Jest to jedna z branż, gdzie mają one istotny wpływ nie tylko na wyniki poszczególnych przedsiębiorstw, ale także na produktywność całej branży jak górnictwo, budownictwo czy rolnictwo. Nie pozostają także bez wpływu na pozycję konkurencyjną poszczególnych graczy. Najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z sektora produkcji przemysłowej zdołały podnieść przychody o 38% w przeciągu 3 ostatnich lat. To niemal 4 razy wyższy wzrost niż w przypadku najmniej innowacyjnych przedsiębiorstw w tej branży.

Większość spośród naszych klientów dostrzega już wagę innowacji. Nie zawsze jednak osiągają ze swoich inwestycji najwyższe możliwe zyski. Na tym właśnie koncentruje się ten dokument.

Nie jest łatwo zbudować silną kulturę innowacyjności, ale korzyści dla tych przedsiębiorstw, którym się udało, są znaczące. Prawdopodobnie jedne z największych trudności, jakie czyhają na przedsiębiorstwa z sektora produkcji przemysłowej to znalezienie odpowiednich talentów, współpraca z właściwymi partnerami oraz posiadanie odpowiednich mierników postępu innowacyjności.

W tym raporcie przyglądamy się bliżej tym wyzwaniom i zachęcamy Cię do zadania sobie kilku pytań pozwalających zwiększyć koncentrację Twojego przedsiębiorstwa na innowacjach.

Obserwuj nas