Wykładowcy - coache

Joanna Kucharczyk-Capiga

Doświadczenie zawodowe

ICF Professional Certified Coach, Certyfikowany Business Coach EMCC,  Master & Team Coach, Trener Biznesu, Konsultant. W latach 2012-2014 Prezes European Mentoring & Coaching Council Poland. Certyfikowany Trener Zmiany. Konsultant Teorii Ról Zespołowych Belbina®. Wykładowca akademicki.

W 2007 rozpoczęła karierę w biznesie jako Konsultant w Mercedes-Benz Polska. Pracowała w obszarze satysfakcji klienta oraz sprzedaży. Uczestniczyła jako asesor w projektach Assesment i Development Center. Wdrażała projekty coachingowe dla pracowników sieci dealerskich.

W 2012 rozpoczęła pracę w PwC Polska jako Menedżer w Akademii PwC, gdzie kieruje projektami szkoleniowymi i coachingowymi dla klientów zewnętrznych. Joanna należy do grupy Executive Coachów w PwC.

Koordynowała i realizowała projekty szkoleniowe i coachingowe m.in. dla: Mercedes-Benz Polska, PwC, General Electric, Norman Bennett Group, Ford Polska, Bank BPH, Bank PKO SA, Bank PKO BP, Bank Millennium, Allianz, TAKEDA, Wydawnictwo G+J, Estee Lauder, EDF, Nestle, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Obrony Narodowej, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Podejście do coachingu

W coachingu ważnym dla mnie aspektem jest praca nad wartościami i przekonaniami klienta. Wierzę w to, że klient posiada wszelkie potrzebne zasoby, aby z pasją kształtować swoje życie i dokonywać świadomych wyborów. Coaching pozwala na „wrócenie do siebie” i działanie w zgodzie z własną etyką charakteru.

Wybrane certyfikaty, akredytacje, ukończone kursy

 • International Coach Federation Professional Certified Coach
 • European Mentoring and Coaching Council - Business Coach, Master and Team Coach
 • Practitioner in the Art of NLP
 • Certyfikowany Trener Zmiany
 • Akredytacja Belbin Team Roles®

 

Joanna Antkiewicz

Doświadczenie zawodowe

Dołączyła do PwC w 2011 na stanowisko Lidera ds. Coachingu w regionie CEE. Przed PwC od 2006 pracowała jako coach, a od 1996 jako Manager HR, Dyrektor HR, HR Biznes Partner, CEE Talent Leader i Senior Konsultant w wielu międzynarodowych korporacjach m.in. J.Water Thompson, Arthur Andersen, Sanofi-Aventis, Xerox. Przez ostatnie dwa lata prowadziła swój prywatny biznes coachingu i consultingu.

Przez 15 lat Joanna pracowała z osobami na stanowiskach menedżerskich, a od 2003 do 2009 była członkiem kadry zarządzającej w Xerox. Ponadto, Asia ma 15-letnie doświadczenie w rozwoju osobistym i zarządzaniu talentami. Specjalizuje się w executive coaching, zarządzaniu zmianą, leadership development, coachingu zawodowym jak również w zarządzaniu konfliktem i wypaleniem zawodowym.

Asia jest coachem akredytowanym przez międzynarodową organizację ICF - International Coach Federation (poziom PCC) i członkiem organizacji ICF. Prowadzi wstępne sesje szkoleniowe dla przyszłych coachów ICF, jak również superwizuje coachów indywidualnie i w grupach. Prowadzi wiodące programy mentoringu wymagane przez ICF dla coachów przed ich egzaminem akredytacyjnym. Joanna jest autorem wielu programów szkoleniowych z coachingu dla zespołów zarządzających. Posiada też doświadczenie we wdrażaniu kultury coachingowej. Większość klientów coachingu Ani to członkowie zarządów.

Podejście do coachingu

Moim mottem w coachingu jest „Nigdy nie wątp, że jesteś w stanie osiągnąć cokolwiek, co sobie wymarzysz”. Moich klientów coachuje w sposób wspierający i zachęcający, jednocześnie stawiam im nowe wyzwania i cele. W trakcie coachingu wykorzystuję coaching ko-aktywny i rozwojowy, ale co najważniejsze, wykorzystuje tzw. "taniec z klientem", czyli zawsze podążam za moim klientem. Wierzę też, że moi klienci są pełni zasobów potrzebnych do realizacji ich celów czy marzeń, i wszystko, co powinnam zrobić jako coach, to wyzwolić w nich światło i potencjał poprzez coaching.

Wybrane certyfikaty, akredytacje, ukończone kursy

 • International Coach Federation Professional Certified Coach
 • Master Facilitator
 • Harvard Leadership Program
 • Team Coaching Diagnostic license
 • Coactive Coaching, CTI
 • Solution Focused Brief Therapy (1st level training)
 • Coaching Clinic Program license for training delivery

 

Marzena Konieczny

Doświadczenie zawodowe

Coach z powołania, certyfikowany przez Academy of Executive Coaching (Wielka Brytania, "Practitioner Diploma in Executive Coaching"). Posiada akredytację Associate Certified Coach w International Coach Federation.

Łączy kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach zarządzających w międzynarodowej firmie konsultingowej branży finansowej (PwC – dyrektor w dziale audytu, coach indywidualny i zespołowy w Europie Środkowo-Wschodniej) z praktyką coacha wewnętrznego i zewnętrznego. Zainicjowała projekt zmiany kultury firmy PwC w Europie Środkowo-Wschodniej - pełniła role trenera, mentora i lidera coachów wspierających zespoły w procesie zmiany.

Od 5 lat prowadzi procesy coachingu w języku polskim i angielskim dla kadry zarządzającej, menedżerów korporacji międzynarodowych i liderów organizacji pozarządowych. Trafiają do niej osoby na stanowiskach zarządzających w międzynarodowych korporacjach, które przechodzą  kryzys kariery i/lub wieku średniego. Poruszają między innymi kwestie: przywództwa, zarządzania ludźmi, zmianą i zespołem, wdrażania projektów, planowania kariery i sukcesji, motywacji, łączenia życia zawodowego z prywatnym.  

Podejście do coachingu

Fascynuje mnie potencjał tkwiący w człowieku i coaching jako metoda do jego wyzwalania. Czerpię radość z coachingu, który przynosi widoczne efekty. Cieszy mnie wspieranie ludzi, którzy mają odwagę realizować wyzwania i osiągać marzenia. Towarzyszę moim klientom w podróży do życia pełnią.

Wybrane certyfikaty, akredytacje, ukończone kursy

 • International Coach Federation Associated Certified Coach
 • Transformational Presence Leadership Coaching (Alan Seale, USA)
 • CoachWise Essential Program® (Coaching Center, Polska)
 • CYNERGY® Coaching Zarządzania Konfliktem (Cinnie Noble, Kanada)
 • Practitioner Diploma in Executive Coaching (Academy of Executive Coaching, Wielka Brytania)
 • Kwalifikacje zawodowe Biegłego Rewidenta według standardów ACCA, Wielka Brytania Fellow Member of the Association of Charted Certified Accountants (FCCA), Member of the Association of Charted Certified Accountants (ACCA)

 

Joanna Zawada-Kubik

Doświadczenie zawodowe

Executive coach, trener indywidualny i grupowy. Prowadzi własną firmę, której celem jest rozwój umiejętności komunikacyjnych, budowania relacji, coaching indywidualny i zespołowy.

Joanna ma za sobą 10 lat pracy w korporacji na różnych stanowiskach w działach Operacyjnym i Sprzedaży Detalicznej. Różnorodne doświadczenia zawodowe i praca na stanowiskach menedżerskich dały jej szerokie spojrzenie na pracę w korporacji i zrozumienie działających w niej mechanizmów. Joanna angażowała się w projekty dotyczące kluczowych zmian organizacyjnych: zmiany kultury organizacji, postaw, wartości korporacyjnych, systemów motywacji i nawyków pracy.
Pasjonuje się zmianą i ludźmi w procesie zmiany. Obecnie prowadzi coaching indywidualny, coaching zespołów, szkolenia z coachingu i komunikacji. Realizowała duże projekty coachingowe i rozwojowe.

Joanna aktywnie działa w środowisku coachów zrzeszonych w ramach International Coaching Federation (ICF), największej coachingowej organizacji na świecie. Jest asesorem akredytującym coachów na poziom ACC (Associated Certified Coach), współpracuje też z polskimi szkołami coachingu jako asesor akredytujący na poziom PCC.

Podejście do coachingu

Rozwojem, szkoleniami i coachingiem pasjonuję się od wielu lat. Wierzę, że ludzie są nieograniczeni w tym, co mogą osiągnąć i kim mogą się stać. O ich sukcesie decyduje pasja i chęć działania. To z nich wypływa motywacja do pokonywania barier i stopniowe posuwanie się do przodu. Podziwiam liderów, których przywództwo oparte jest na autentyczności i sile wewnętrznej. Fascynuje mnie zmiana i ludzie w procesie zmiany.

Wybrane certyfikaty, akredytacje, ukończone kursy

 • International Coach Federation Professional Certified Coach
 • Akredytacja CTI (CPCC)
 • Autoryzowany Facylitator metody Team Diagnostic Assessment przy Team Coaching International (TCI)
 • Licencja Trenera Komunikacji Transformującej
 • Akademia Coachingu przy Gdańskim Wydawnictwie Pedagogicznym
 • Kurs Co-active Coaching organizowany przez The Coaches Training Institute (CTI)
 • Kurs coachingu relacji: Organisational Relationship System Coaching (ORSC)  
 • Transformational Coaching and Leadership (Center for Transformational Presence)
 • Co-active Leadership Program, The Coaches Training Institute w San Francisco

 

Agata Katyl

Doświadczenie zawodowe

Coach, trener. Konsultant w Dziale Doradztwa Biznesowego w zespole People&Change. Realizuje projekty związane z transformacją przedsiębiorstw i szeroko rozumianą zmianą.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła osiem lat temu w Renault Polska, gdzie pracowała w obszarze After Sales. Następnie dołączyła do zespołu HR w Leroy Merlin, gdzie była odpowiedzialna za obszary związane przede wszystkim z rozwojem pracowników i organizacji, zarządzaniem kompetencjami, zarządzaniem zmianą oraz budowaniem zaangażowania pracowników.

Agata posiada kilkuletnie doświadczenie jako asesor w sesjach assessment i development centre. Jest autorką programów szkoleniowych oraz rozwojowych.

Agata jest akredytowanym coachem ICF (ACC) oraz trenerem umiejętności psychospołecznych. Posiada także akredytację trenera Insights Discovery.

Podejście do coachingu

Wierzę w coaching, bo „zmusza do myślenia” :) Jako coach pracuję przede wszystkim w oparciu o autentyczną  relację, która polega wg mnie na partnerstwie i wzajemnym zrozumieniu. Wierzę w siłę słowa  i w podejście holistyczne. Inspiracje czerpię także z Gestalt i coachingu prowokatywnego. Uważam, że podstawą udanego coachingu jest budowanie świadomości.

Wybrane certyfikaty, akredytacje, ukończone kursy

 • International Coach Federation - Associated Certified Coach
 • Professional Coach Training ACSTH
 • Insights Discovery Accreditation
 • Certficate in Positive Psychology