Technologie dronowe

Drony, jak również unikalna jakość danych, które dostarczają, sprawiają, że są optymalnym rozwiązaniem dla wielu branż

Z ponad 1,75 milionami dronów i 203 tysiącami pilotów zarejestrowanych wyłącznie w Stanach Zjednoczonych według danych Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA, ang. Federal Aviation Administration), technologie dronowe już dziś ulepszają modele biznesowe i przeobrażają różne gałęzi gospodarki, od rolnictwo aż po przemysł filmowy.

W najbliższej przyszłości, wraz z rządami z całego świata pracującymi nad rozwiązaniami „low traffic management”, żeby umożliwić loty BVLOS (ang. Beyond Visual Line of Sight) oraz “zautomatyzowane loty”, klienci ze wszystkich sektorach gospodarki zaczną dostrzegać wpływ dronów na swoje procesy operacyjne.

Rozwiązania dronowe sprawdzają się najlepiej w przypadku branż, które wymagają zarówno wysokiej jakości danych, jak i mobilności. Konkretnie - biznesy, które zarządzają aktywami rozproszonymi na większym obszarze, mogą wykorzystać drony do rozwiązywania problemów, z którymi zmagają się od lat. Duże projekty kapitałowe, utrzymanie infrastruktury, a także rolnictwo odniosą ogromne korzyści z wdrożenia technologii dronowych do codziennych operacji. Branża ubezpieczeniowa oraz górnictwo będą musiały rozważyć potencjalne usprawnienia procesów, jako że wchodzą na nowy poziom jakości i dostępności danych. A cały sektor logistyczny z pewnością zmieni swoją koncepcję dostarczania towaru do odbiorcy końcowego 

Drone Powered Solutions Center of Excellence jest w stanie kompleksowo wesprzeć klientów z całego świata w wielu obszarach

Wsparcie w procesie transakcji dzięki Remote Asset Insights

Dostarczanie cyfrowych portfeli aktywów do celów transakcyjnych lub audytowych w związku z ograniczonymi możliwościami podróży w trakcie pandemii COVID-19.

Dowiedz się więcej

Doradztwo strategiczne

Doradztwo strategiczne dla różnorodnych klientów: startupów, uznanych graczy wkraczających do sektora dronowego, podmiotów państwowych oraz jednostek działających w ramach lokalnych Agencji Żeglugi Powietrznej (ang. Air Navigation Service Providers).

Technologia i operacje

Doradztwo w zakresie wyboru i integracji technologii dronowej w procesach operacyjnych dla wybranej branży.

Przetwarzanie i analiza danych obrazowych

Przetwarzanie i analiza danych obrazowych dostarczająca produkty techniczne i raporty analityczne.

Geospatial.App

Aplikacja, która integruje, zarządza i dostarcza dane zebrane przez drony w jednym wygodnym i prostym w użyciu interfejsie przeglądarki internetowej. Jest to narzędzie do pomiaru i analizy danych geoprzestrzennych, które możesz zintegrować z danymi swojej firmy. Aplikacja jest łatwa do dopasowania oraz modułowa, a dostępne w niej dane obrazowe łatwo porównywalne dzięki kwantyfikacji.

Skontaktuj się z nami

Agnieszka Gajewska

Agnieszka Gajewska

Partnerka, PwC Polska

Tel.: +48 517 140 537

Aleksander Buczkowski

Aleksander Buczkowski

Starszy menedżer, PwC Polska

Tel.: +48 503 781 024

Obserwuj nas