Śniadanie Biznesowe: Podatki, ceny transferowe i elektroniczne sprawozdania finansowe – aktualna wiedza dla ekspertów ds. finansów w firmie

19 listopada 2018 roku, godz. 9:30 - 12:30

Wrocław, Hotel IBIS Styles, Pl. Konstytucji 3 Maja 3

 

Zarejestruj się

 

W przyszłym roku czeka nas cały szereg zmian w przepisach dotyczących szeroko pojętego opodatkowania i raportowania dokumentów finansowych.

Wraz ze Stowarzyszeniem Dyrektorów Finansowych Finexa zapraszamy na śniadanie biznesowe, podczas którego poświęcimy uwagę następującym kwestiom:

 

Ceny transferowe - dalszy ciąg rewolucji

Obowiązek dokumentacyjny związany z cenami transferowymi obejmuje ponad 20 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce. Jednak co piąta firma wciąż nie posiada odpowiedniej dokumentacji, zaś 13% dysponuje jedynie dokumentacją opracowaną przez grupę. W związku ze zmieniającymi się przepisami i zaostrzonymi kontrolami władz skarbowych, kwestia ma coraz wyższą wagę. 

 

View more

Kluczowe zmiany do CIT w 2019 roku

W przygotowaniu jest również projekt ustawy zawierający istotne zmiany w zakresie podatków dochodowych i Ordynacji Podatkowej. Celem nowych przepisów jest uproszczenie prawa podatkowego w zakresie podatków dochodowych, wprowadzenie nowych zachęt podatkowych w tym zakresie z jednoczesnym dalszym uszczelnianiem systemu podatkowego. Planowane data wejścia w życie proponowanych zmian to 1 stycznia 2019 r.

 

View more

Elektroniczne sprawozdania finansowe

Z dniem 1 października 2018 rozpoczął się dalszy etap digitalizacji procesu składania rocznych dokumentów finansowych, będący kontynuacją wprowadzonego w marcu obowiązku składania do sądu elektronicznych form dokumentów dotyczących zamknięcia roku obrotowego. Wprowadzenie nowych obowiązków pociągnęło za sobą wiele pytań, na które wciąż powstają formalne doprecyzowania i wypracowywane są praktyczne rozwiązania. Forma sporządzenia sprawozdania, wykonanie struktury logicznej, elektroniczne podpisy za zagranicznych Członków Zarządu – to tylko niektóre z wyzwań stawianych przez nowe wymogi, które przybliżmy Państwu w trakcie spotkania.

 

View more

Dowiedz się więcej

Prowadzący

Podczas poszczególnych paneli nasi eksperci przybliżą Państwu te zmiany i podzielą się wiedzą, jak dobrze się do nich przygotować. Spotkanie poprowadzą:

  • Monika Laskowska, Partner w zespole TP w dziale doradztwa podatkowego PwC. Przed dołączeniem do PwC Monika zajmowała stanowisko Zastępcy Dyrektora w Departamencie Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów, a także pełniła rolę właściwej władzy podatkowej w procedurach międzynarodowych dotyczących podatków dochodowych 
  • Rebeka Weintraub-Filek, Starszy Menedżer w dziale doradztwa podatkowego PwC, doradca podatkowy
  • Tomasz Pająk, Menedżer w dziale doradztwa podatkowego PwC
  • Małgorzata Wyglądacz, Menedżer w dziale audytu PwC

 

Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie kierowane jest do głównych księgowych oraz dyrektorów finansowych i podatkowych. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zgłoszenie maksymalnie 2 osób z jednej spółki.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania bądź zmiany terminu wydarzenia. Seminaria i konferencje PwC nie są przeznaczone dla podmiotów świadczących usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego lub audytu.

 

Partnerem seminarium jest 

Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych FINEXA

Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych Finexa

Skontaktuj się z nami

Krzysztof Pokorski
Starszy Specjalista ds. marketingu, komunikacji i rozwoju biznesu, PwC Polska
Tel.: +48 519 507 730
Email

Obserwuj nas