Śniadanie Biznesowe | Jak efektywnie zarządzać międzynarodowymi oddelegowaniami pracowników?

27 lutego 2019 r., godz. 9:00 - 12:30
Biuro PwC Polska, Polna 11, Warszawa

Wzrastająca liczba zagranicznych podróży służbowych oraz międzynarodowych oddelegowań pracowników powoduje rosnącą potrzebę wdrożenia systemu technologicznego wspomagającego tę funkcję w organizacjach oraz ciągłego monitoringu zmieniających się przepisów i praktyki rynkowej.

Zarządzanie mobilnością

W trakcie naszego spotkania zademonstrujemy najnowsze technologie i możliwości, jakie daje ona pracodawcom w celu lepszego zarządzania mobilnością pracowników.

Automatyzacja, wprowadzenie wymiany danych pomiędzy pracownikami a pracodawcami, również za pomocą aplikacji telefonicznej, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa przekazywanych, danych wydaje się być nieunikniona. Łatwo dostępne i wygodne w zarządzaniu dane i informacje umożliwiają dochowanie należytej staranności w wypełnianiu wszelkich obowiązków podatkowych, ubezpieczeniowych i imigracyjnych. Pozwalają także na natychmiastowe działania, jeśli są one niezbędne w wyniku zmieniającej się sytuacji biznesowej lub nowych przepisów podatkowych, ubezpieczeniowych i imigracyjnych.

Podczas spotkania zasygnalizujemy również najważniejsze kwestie podatkowe, ubezpieczeniowe i imigracyjne, o których należy pamiętać w kontekście międzynarodowych oddelegowań pracowników.

Podczas śniadania odpowiemy w szczególności na następujące pytania:

  • System myMobility - jakie możliwości  daje bezpłatny portal PwC do zarządzania międzynarodowymi oddelegowaniami i krótkimi wyjazdami służbowymi?
  • O czym należy pamiętać, gdy polscy pracownicy świadczą pracę za granicą, a zagraniczni w Polsce?
  • Jak zmniejszyć nakład pracy administracyjnej pracodawcy i pracowników, przy obsłudze międzynarodowych oddelegowań i podróży służbowych?
  • Jak być w zgodzie z przepisami  podatkowymi, ubezpieczeniowymi i imigracyjnymi?
  • Jak zwiększyć nadzór nad delegacjami zagranicznymi?
  • Jak odpowiednie zarządzanie może wspomóc pracodawcę podczas kontroli organów podatkowych i ZUS?

Za część merytoryczną spotkania odpowiadać będą nasi eksperci

  • Joanna Narkiewicz-Tarłowska - Dyrektor w zespole ds. podatków pracowniczych i usług imigracyjnych w dziale doradztwa podatkowego PwC
  • Łukasz Karwacki - Menedżer w zespole ds. podatków pracowniczych i usług imigracyjnych w dziale doradztwa podatkowego PwC
  • Agnieszka Kucharska - Menedżer w dziale prawno-podatkowym PwC, ekspert ds. pozwoleń na pracę i wiz

Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie jest bezpłatne. Kierowane jest do dyrektorów / kierowników personalnych oraz finansowych i podatkowych. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zgłoszenie maksymalnie 2 osób z jednej spółki. 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania bądź zmiany terminu wydarzenia. Seminaria i konferencje PwC nie są przeznaczone dla podmiotów świadczących usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego lub audytu. 

Skontaktuj się z nami

Marcin Kaźmierczak

Starszy Menedżer ds. Marketingu, Komunikacji i Rozwoju Biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 418

Obserwuj nas