Inspirujący Poranek | Mentoring i coaching – sposoby na budowanie świadomości w procesie rozwoju pracowników

25 lutego 2019 r., godz. 9:00 - 12:30
Biuro PwC Polska, Polna 11, Warszawa (przystanek metro Politechnika)

Jak wspierać rozwój pracowników i dawać im samodzielność w świecie VUCA?

Zarządzanie zespołami w dzisiejszych czasach to już nie tylko kwestia doświadczenia i wiedzy, ale również osobowości i utożsamiania się z wartościami, jakie reprezentuje firma.

Menedżerowie coraz częściej muszą poradzić sobie z rotacją pracowników, konfliktami personalnymi, motywacją, złożonością zadań i tempem pracy, a co się z tym wiąże ze stresem. Powinni cały czas umacniać własne zdolności w rozmowach indywidualnych z pracownikami, np. poprzez poszerzanie samoświadomości i rozwoju, a to powinno zapewnić im powodzenie w biznesie.

Motywowanie pracowników przez coaching i mentoring – budowanie przywództwa.

Różnica pomiędzy „zarządzaniem zespołem”, a prawdziwym przywództwem tkwi w poprawnym rozpoznawaniu potrzeb i motywów zachowań ludzi. Czym w tym kontekście jest coaching? Czym mentoring? Co wspólnego mają ze sobą te formy rozwoju, co je różni i jak można zastosować je w praktyce?

Wszystkich zainteresowanych poznaniem praktycznych sposobów na motywowanie pracowników oraz tematami w zakresie budowania kompetencji zarządzania zespołami, poszerzania samoświadomości oraz tworzeniu autentycznego przywództwa zapraszamy do wspólnej dyskusji o:

  • różnicach między mentoringiem a coachingiem,
  • świadomości w procesie rozwoju pracowników - jak wspierać ludzi i dawać im samodzielność,
  • nowym podejściu w zarządzaniu zespołami,
  • wpływie tych form na własną karierę zawodową i powodzenie w biznesie.

Spotkanie poprowadzi ekspert PwC z dziedziny coachingu Joanna Kucharczyk-Capiga, dyplomowany coach, trener, mentor, Wykładowca akademicki. W latach 2012-2014 Prezes European Mentoring & Coaching Council Poland. Certyfikowany Trener Zmiany. Konsultant Teorii Ról Zespołowych Belbina®. CF Professional Certified Coach, Certyfikowany Business Coach EMCC, Master & Team Coach, Trener Biznesu, Konsultant. 

Podejście do coachingu:

"W coachingu ważnym dla mnie aspektem jest praca nad wartościami i przekonaniami klienta. Wierzę w to, że klient posiada wszelkie potrzebne zasoby, aby z pasją kształtować swoje życie i dokonywać świadomych wyborów. Coaching pozwala na „wrócenie do siebie” i działanie w zgodzie z własną etyką charakteru."

Wybrane certyfikaty, akredytacje, ukończone kursy:

  • International Coach Federation Professional Certified Coach
  • European Mentoring and Coaching Council - Business Coach, Master and Team Coach
  • Practitioner in the Art of NLP
  • Certyfikowany Trener Zmiany
  • Akredytacja Belbin Team Roles®

Piotr Ciacek

Urodzony w 1963 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim - Instytut Historii. Współzałożyciel SMG/KRC Poland (obecnie: Kantar Millward Brown). Przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Zespołu Badawczego oraz Prezesa Rady Nadzorczej Millward Brown Polska. Obecnie prowadzi własną firmę szkoleniowa i doradczą „STIBITZ”. Przeprowadził ponad 800 sesji indywidualnych i pond 500 warsztatów grupowych. Pracuje głownie właścicielami przedsiębiorstw oraz wyższa kadra zarządzającą.

Od 1996 – 1998 roku Dyrektor Sprzedaży w Texaco Lubricants Poland, od 1998 – 1999 roku Dyrektor Rozwoju Eastbridge BV. Europa Środkowa i Wschodnia. Również Członek RN CDTiO z ramienia Enterprise Investors.

Badacz jakościowy, trener, negocjator i mentor. Prowadzi szkolenia wg autorskiego programu. Dydaktyk studiów II stopnia w Collegium Civitas. Wykładowca szkoły liderów Instytutu Wolności oraz mentor i opiekun merytoryczny V edycji programu mentoringowego  Fundacji Liderek Biznesu.

Członek ICF (International Coach Federation – certyfikacja ACC/zdany egazamin PCC) oraz EMCC (European Mentoring and Coaching Council). Ceryfikowany trener I coach The John Maxwell Team

Autor I współautor podręczników: “Sprzedaż bez sprzedaży”, “Negocjacje – o co chodzi?”, „Być Mentorem – czy warto?”, „Komunikacja”.

 

Poranne spotkanie przy kawie będzie pełne inspiracji i refleksji ekspertów coachingu oraz dyskusji w gronie praktyków– mendżerów, dyrektorów, trenerów i osób zainteresowanych zawodem coacha. Przyjdź, porozmawiaj, zainspiruj się!

Wydarzenie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracja na wydarzenie nie jest tożsama z uczestnictwem. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania bądź zmiany terminu wydarzenia.

Każde zgłoszenie musi zostać potwierdzone drogą mailową na kilka dni przed wydarzeniem.

 

Skontaktuj się z nami

Aleksandra Marcinkowska

Koordynator szkoleń, PwC Polska

Tel.: +48 519507345

Obserwuj nas