Koronawirus a RODO - webinarium DPO Talks

13 maja 2020 roku, godz. 10:00-12:00

Światowa pandemia koronawirusa stawia wszystkich przedsiębiorców przed wieloma nowymi i nietypowymi wyzwaniami. W obliczu globalnego zagrożenia tylko dobrze przygotowane firmy będą w stanie zapewnić ochronę swoich pracowników i ciągłość działania biznesu. 

Podczas najbliższego spotkania z cyklu DPO Talks, które odbędzie się w formule webinarium, nasi eksperci podzielą się z Państwem doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z najważniejszymi problemami jakich doświadczają przedsiębiorcy w kontekście przetwarzania danych osobowych w dobie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.

Podczas webinarium omówione zostaną następujące kwestie:

  • Zapewnienie zgodności działań podejmowanych przez przedsiębiorców w celu ograniczenia ryzyka zakażeń COVID-19 (m.in. monitorowanie stanu zdrowia pracowników, wewnętrzne procedury raportowania o stwierdzonych przypadkach zakażenia, zasady zbierania i wykorzystywania danych o stanie zdrowia pracowników lub innych osób).
  • Zapewnienie właściwej organizacji pracy zdalnej (m.in. zapewnienie efektywności pracy zdalnej i monitorowanie pracowników, wdrożenie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, zapewnienie bezpieczeństwa pracy zdalnej).
  • Największe zagrożenia w kontekście cyberbezpieczeństwa.

Prowadzący:

  • Konrad Dobrowolski, adwokat w praktyce prawa nowych technologii i ochrony danych osobowych, PwC Legal
  • Łukasz Żółtowski, menedżer w zespole cyberbezpieczeństwa

Skontaktuj się z nami

Karolina Świderek

Marketing, Komunikacja i Rozwój biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 050

Obserwuj nas