Budżetowanie i kontrola budżetu

20 maja oraz 4 i 10 czewrca 2024 r.

Budżetowanie jest skutecznym narzędziem planowania, alokacji zasobów, motywacji i kontroli

10 pytań, na które poznasz odpowiedzi 
po zakończeniu warsztatu:

  • Dlaczego przedsiębiorstwa przygotowują budżety?
  • Kto jest odpowiedzialny za proces budżetowania?
  • Od czego się zaczyna proces budżetowania?
  • Jakie są rodzaje budżetów?
  • Jak zrobić budżet w firmie?
  • Jak komunikować założenia budżetowe?
  • Kto sprawuje kontrolę nad wykonaniem budżetu?
  • Jak obliczyć odchylenie od planu?
  • Jakie są metody budżetowania?
  • Jak zrobić budżet w Excel?

 

 

Zapisz się na szkolenie

Szkolenie dedykowane dla:

  • Dyrektorów finansowych, finansowych partnerów biznesowych, menedżerów finansowych, analityków finansowych, specjalistów działów finansowych oraz planowania i analiz.
  • Menedżerów niefinansowych we wszystkich funkcjach i jednostkach biznesowych, zaangażowanych w proces budżetowania i kontroli budżetowej.

Program szkoleniowy

dowiedz się więcej 

W przypadku organizacji szkolenia w formacie zamkniętym prezentowany powyżej program może być modyfikowany w celu spełnienia unikalnych potrzeb biznesowych organizacji.

Trenerzy

Svitlana Zasukhina
Svitlana Zasukhina, MBA, CFA, CGMA/ACMA, CIA

Svitlana jest Starszym Menedżerem w Akademii PwC. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w szkoleniach w dziedzinie finansów i rachunkowości zarządczej, zajmuje się m.in. doradztwem w zakresie metodologii wdrażania narzędzi rachunkowości zarządczej.

Przeprowadzi warsztaty praktyczne na temat:

- rachunku kosztów działań (ABC);
- controllingu, rachunkowości zarządczej i podejmowania decyzji;
- efektywnego raportowania zarządczego;
- modeli rozliczenia kosztów.

Prowadziła kursy przygotowujące do egzaminów CIMA i CIA dla ponad 2,500 finansistów różnych firm. Jest odpowiedzialna za rozwój biznesu kwalifikacji CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

Posiada Certyfikat z Controllingu (CIMA), Certyfikat Audytora Wewnętrznego (CIA), Certyfikat Analityka Finansowego (CFA) oraz MBA (Manchester Business School).

 

Astrid Zakrzewska FCCA, FCMA, CGMA

Astrid ma ponad 20-letnie doświadczenie w szkoleniach w dziedzinie finansów i rachunkowości. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu rachunkowości zarządczej, zarządzania finansowego i strategicznego, nabytego po przeprowadzeniu ponad 11 tysięcy godzin szkoleń i warsztatów w Polsce i za granicą. Prowadziła kursy przygotowujące do egzaminów CIMA, ACCA i CIA.

W latach 2002–2005 zajmowała stanowisko dyrektora finansowego i administracyjnego w TVN S.A. W latach 1993-2002 pracowała w ProcewaterhouseCoopers w dziale ubezpieczeń, gdzie specjalizowała się w badaniu instytucji sektora finansowego (w tym funduszy inwestycyjnych).

 

Anna Olszewska

Od 15 lat konsultant, praktyk i trener biznesu z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie sprzedaży i zarządzania potencjałem kompetencyjnym. Specjalizuje się w coachingu relacji oraz projektowaniu i prowadzeniu szkoleń z tematów soft skills dla klientów wielu branż. W swojej karierze wykorzystując doświadczenie menedżerskie poprowadziła ponad 500 dni szkoleniowych m.in. z zakresu: przywództwa, komunikacji, umiejętności menedżerskich, Analizy Transakcyjnej, budowania zespołu, asertywności, sprzedaży, negocjacji, standardów obsługi klienta i rozwoju osobistego. Trener Przywództwa Sytuacyjnego - Situational Leadership® Training & Management Model by CLS. Master & Team Coach (ukończyła kurs akredytowany przez EMCC). Odpowiada w Polsce za akredytację konsultantów i trenerów z Teorii Ról Zespołowych Belbin Associates®.

W 2016 r. ukończyła Akademię Analizy Transakcyjnej (140h szkoleniowych), w ramach których odbyło się SZKOLENIE 101, prowadzone przez PTSTA (certyfikowanego szkoleniowca i superwizora Analizy Transakcyjnej) z Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej (EATA). Uzyskany certyfikat umożliwia Ani stosowanie modeli AT w organizacji.

Informacje organizacyjne

Termin szkolenia

Termin (3 warsztaty): 20 maja, 4 i 10 czerwca 2024 r.

Czas trwania: 15 godzin warsztatów. Szkolenie prowadzone w godzinach od 9:00 do 14:30 CET (uwzględniając jedną 15 min. przerwę).

Format: szkolenie otwarte, live-online.

Kurs może być przeprowadzony w formacie szkoleń zamkniętych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. 

Koszt uczestnictwa

Całkowity koszt wynosi 2300 PLN + VAT

 

Skontaktuj się z nami

Svitlana Zasukhina

Trener, Starszy Manager, MBA, CFA, ACMA/CGMA, CIA, PwC Polska

Tel.: +48 519 062 937

Angelika Łapat

Koordynator szkoleń, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 854

Follow us