Cyberbezpieczeństwo

Zapewniamy bezpieczeństwo systemów IT i OT przedsiębiorstw. Testujemy, sprawdzamy, audytujemy, szkolimy, projektujemy architekturę systemów.

Cyberbezpieczeństwo stało się koniecznością

Firmy w swoich strategiach coraz częściej stawiają na technologię, która daje im większe szanse wzrostu, jednocześnie wystawia je na coraz większe zagrożenia. 

Nowe kanały sprzedaży on-line, szybsza komunikacja, zwiększona efektywność procesów produkcyjnych osiągnięte dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań IT dają duże pole do działania cyberprzestępcom.

Na znaczeniu zyskały m.in.: analiza danych i algorytmy, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, blockchain, automatyzacja i robotyzacja. Technologie te mają ogromny potencjał, aby uczynić naszą pracę prostszą i bardziej produktywną. Niosą jednak wiele zagrożeń i wyzwań, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Dlatego jednym z kluczowych tematów, jaki powinien zagościć na codziennej agendzie nie tylko zarządzających potężnymi koncernami, ale każdej osoby funkcjonującej we współczesnym świecie, jest cyberbezpieczeństwo.

Coraz częstsze ataki hakerów, posługujących się wciąż nowymi wirusami, kradzież informacji biznesowej, przejmowanie kontroli nad procesami - to zagrożenia, które mogą doprowadzić do poważnych strat biznesowych. Dobre przygotowanie na odparcie cyberataków gwarantuje firmom większą przewagę konkurencyjną, a nawet może stanowić o ich przetrwaniu. 

Właściwym pytaniem staje się już nie: „Czy zostanę zaatakowany?”, tylko: „Czy będę w stanie dostrzec, że zostałem zaatakowany i w jaki sposób zareaguję żeby się bronić?”.
 

4 godziny

zajmuje hakerowi uzyskanie dostępu do systemów i danych

70% incydentów

jest powodowanych działaniami pracowników

31% cyberataków

kończy się ujawnieniem lub modyfikacją danych firmowych

Będziemy Twoim partnerem w zapewnieniu Twojej firmie cyberbezpieczeństwa

Bezpieczeństwo w obszarze IT

Niezależnie od branży, atak hakerski na stronę internetową, krytyczną aplikację czy też interfejsy wymiany danych, najczęściej kończy się istotnymi stratami finansowymi. Pomagamy podnieść cyberbezpieczeństwo firmy wykonując testy penetracyjne, przeglądy konfiguracyjne, szkolimy architektów, analityków i deweloperów systemów, uczymy jak prowadzić analizy złośliwego oprogramowania dzięki wykorzystaniu specjalnie przygotowanego środowiska szkoleniowego.

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo w obszarze OT

Coraz powszechniejsze wykorzystanie w przemyśle nowych technologii opartych na ogólnie znanych standardach technologicznych ułatwia ataki na do tej pory hermetyczne środowisko OT. Aby zbadać i podnieść bezpieczeństwo procesów produkcyjnych wykonujemy audyty bezpieczeństwa obszaru automatyki przemysłowej, identyfikujemy ryzyka i określamy miejsca w systemie wymagające najpilniejszych działań, projektujemy architekturę bezpieczeństwa i szkolimy pracowników.

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Piotr Urban

Piotr Urban

Partner, Cybersecurity & Privacy CEE Leader, PwC Central and Eastern Europe

Tel.: +48 502 184 157

Tomasz Sawiak

Tomasz Sawiak

Dyrektor, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 234

Karol Okoński

Karol Okoński

Dyrektor, PwC Polska

Tel.: +48 694 444 238

Obserwuj nas