{{item.title}}
{{item.text}}
{{item.title}}
{{item.text}}
Firmy w swoich strategiach coraz częściej stawiają na technologię, która daje im większe szanse wzrostu, jednocześnie wystawia je na coraz większe zagrożenia.
Nowe kanały sprzedaży on-line, szybsza komunikacja, zwiększona efektywność procesów produkcyjnych osiągnięte dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań IT dają duże pole do działania cyberprzestępcom.
Na znaczeniu zyskały m.in.: analiza danych i algorytmy, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, blockchain, automatyzacja i robotyzacja. Technologie te mają ogromny potencjał, aby uczynić naszą pracę prostszą i bardziej produktywną. Niosą jednak wiele zagrożeń i wyzwań, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Dlatego jednym z kluczowych tematów, jaki powinien zagościć na codziennej agendzie nie tylko zarządzających potężnymi koncernami, ale każdej osoby funkcjonującej we współczesnym świecie, jest cyberbezpieczeństwo.
Coraz częstsze ataki hakerów, posługujących się wciąż nowymi wirusami, kradzież informacji biznesowej, przejmowanie kontroli nad procesami - to zagrożenia, które mogą doprowadzić do poważnych strat biznesowych. Dobre przygotowanie na odparcie cyberataków gwarantuje firmom większą przewagę konkurencyjną, a nawet może stanowić o ich przetrwaniu.
Właściwym pytaniem staje się już nie: „Czy zostanę zaatakowany?”, tylko: „Czy będę w stanie dostrzec, że zostałem zaatakowany i w jaki sposób zareaguję żeby się bronić?”.
4 godziny
70% incydentów
31% cyberataków
Partner, Cybersecurity & Privacy CEE Leader, PwC Central and Eastern Europe
Tel.: +48 502 184 157