Motoryzacja

Elektromobilność, pojazdy autonomiczne, połączone samochody (connected cars) oraz współdzielenie pojazdów (car sharing) to trendy, które w znaczącym stopniu kształtują branżę motoryzacyjną

Zmiany w branży motoryzacyjnej wskazują, że gorączka technologiczna na dobre zagościła również na tym rynku. Rozwój technologii jest źródłem wkraczania nowych podmiotów na rynek motoryzacyjny, w tym firm technologicznych dostarczających rozwiązania łączności (connectivity) w celu umożliwienia wprowadzenia autonomicznych pojazdów w najbliższej przyszłości, ale także platform współdzielenia samochodów i podróży (car sharing, ride sharing) oraz dostawców innych usług transportowych. 

Coraz bardziej skomplikowane systemy elektroniczne, coraz większy poziom integracji z urządzeniami mobilnymi mające ułatwić życie kierowcom, stawiają strategiczne wyzwanie dla koncernowych działów badawczo-rozwojowych. Nowe technologie wymagają znaczących nakładów inwestycyjnych, reorganizacji tych działów, a nieraz są również katalizatorem dla fuzji i przejęć. 

Pomagamy firmom stawić czoła wyzwaniom, które zmieniają branżę motoryzacyjną. Zapewniamy doradztwo w takich obszarach, jak m.in.: zarządzanie ryzykiem, rozwój potencjału ludzkiego i zarządzanie talentami, wykorzystanie analityki danych do usprawnienia procesów sprzedażowych i budowania pozytywnych doświadczeń klienta (customer experience) oraz geolokalizacji, podnoszenie efektywności i kompetencji sprzedażowych, fuzje i przejęcia, cła oraz łańcuch dostaw.

motoryzacja

Wspieramy

Więcej>

Więcej>

Więcej>

Więcej>

< Back

< Back
[+] Read More

{{filterContent.facetedTitle}}

{{contentList.dataService.numberHits}} {{contentList.dataService.numberHits == 1 ? 'result' : 'results'}}
{{contentList.loadingText}}

Skontaktuj się z nami

Piotr Michalczyk

Piotr Michalczyk

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 294

Obserwuj nas