CFO Compass

Nadajmy kierunek biznesowi

Miejsce dla dyrektorów finansowych, którzy chcą wygrywać w cyfrowym świecie

loading-player

Playback of this video is not currently available


Jak rozwijać biznes w nowym cyfrowym świecie? Jak na nowe technologie i ich zastosowanie w transformacji back office patrzą liderzy funkcji finansowych? 

Zapytaliśmy o to liderów firm działających w Polsce, którzy już dziś zmieniają swoje organizacje, przygotowując je na wyzwania przyszłości. Zapraszamy do oglądania wywiadów, w których znajdziesz przykłady wdrożeń, praktyczne porady i wiedzę ekspercką, podane w lekkiej formule rozmów w mobilnym studio samochodu elektrycznego. Zainspiruj się prawdziwymi historiami. 

 

Przekonaj się, jak CFO firm na całym świecie zmieniają swoje organizacje
 

{{filterContent.facetedTitle}}

{{contentList.loadingText}}

Odkryj skuteczne metody usprawniania swojego biznesu
 

{{filterContent.facetedTitle}}

{{contentList.loadingText}}
#1

Wyzwanie nowoczesnego CFO: Transformacja Back Office.

Obniż koszty i uwolnij swój czas, by robić to, co jest dla Ciebie najważniejsze.
Dyrektorzy finansowi już dziś mogą wykorzystywać dostępne technologie do automatyzacji procesów, aby realizacja codziennych zadań stała się prostsza i, co najważniejsze, znacznie szybsza.

Nowoczesne firmy to te, które, podążając za innowacjami i zmieniającym się rynkiem, wprowadzają cyfrowe procesy back office. Wprowadzane zmiany muszą współgrać z istniejącymi w firmie planami rozwojowymi, a także wzmacniać realizację przyjętej strategii. Ogromne znaczenie ma zatem podejście CFO, który w pierwszej kolejności musi zrozumieć, jak poszczególne innowacje technologiczne będą wspierały działy back office i jak będą one dostarczać większą wartość biznesową dla wszystkich interesariuszy w organizacji.

Użycie nowoczesnych narzędzi cyfrowych to szansa na optymalizację licznych procesów w organizacji. Transformacja Back Office będzie w głównej mierze polegała na stworzeniu takich procesów i wprowadzeniu takich narzędzi, które pozwolą na przekształcenie przetwarzanych danych do postaci cyfrowej. Wymaga to, oprócz zastosowania specjalnie dostosowanego oprogramowania, aplikacji umożliwiających szybki dostęp do dokumentów, a także szybkie łączenie ich z informacjami z zewnętrznych baz danych, czy nawet użycia narzędzi Robotic Process Automation, czy elementów sztucznej inteligencji (AI), przede wszystkim analizy i optymalizacji obecnych procesów. Po zmianie - dyrektor finansowy zyskuje zwiększoną kontrolę, pewność i bezpieczeństwo, szybsze raportowanie, co pozwala mu na większe zaangażowanie w działania określające kierunki rozwoju firmy.
 

#2

Wyzwanie nowoczesnego CFO: Zarządzanie wydajnością. 

Uzyskaj szybki podgląd na kondycję firmy i znajdź źródła wzrostu.
Przed dyrektorami finansowymi coraz częściej stawia się zadanie budowy organizacji, która będzie “data-driven”, w której dane i ich analiza będą częścią strategii, wspieranej przez systemy, procesy i zachowania pracowników, aby każda podejmowana decyzja biznesowa była oparta o wiarygodne i rzetelne informacje.

Performance management, czyli monitorowanie i ocena stopnia realizacji celów biznesowych, to proces przebiegający na wielu płaszczyznach. Z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi business intelligence i innowacyjnych rozwiązań możliwe jest uzyskanie szybkiego podglądu na kondycję całej firmy, jej najbardziej aktualny stan wg danych systemowych. Wizualizacja danych pozwala zaoszczędzić czas, a tym samym sprawniej podejmować kluczowe decyzje. Dashboard pozwala na sprawną analizę kluczowych wskaźników efektywności. Jeden ekran, wiele zbiorów danych, mnóstwo możliwości zestawień i analiz, a także identyfikacji danych szczegółowych wpływających na ostateczny wynik.

Na bazie opracowanych dashboardów CFO efektywniej postawi właściwe wnioski, które przełożą się na realistyczne prognozy, co pozwoli dokładniej przewidzieć realizację celów biznesowych - teraz i w przyszłości.
 

#3

Wyzwanie nowoczesnego CFO: Stabilność biznesu. 

Zabezpiecz przyszłą wartość firmy.
Dyrektor finansowy odpowiada w znacznej mierze za stabilność biznesu, tzn.zarządzanie ryzykiem, bezpieczeństwo podatkowe oraz generalnie - zgodność z przepisami, regulującymi działalność przedsiębiorstwa w danej branży. CFO myślący kategoriami “strategia - ryzyka - procesy - ludzie - technologie” jest w najlepszej pozycji, aby wspierać Zarząd w nadawaniu kierunku biznesowi.

Zapewnienie stabilności biznesu to złożone działanie. Przewidywanie i szacowanie możliwości wystąpienia ryzyka to jedno z najważniejszych zadań CFO. Właśnie dlatego powinien on być zawsze o krok przed innymi. Analizowanie różnych możliwości i myślenie perspektywiczne pozwala podjąć właściwe działania w celu uniknięcia bądź zminimalizowania ryzyka, a także strat które się z nim wiążą. Zarządzanie ryzykiem w dzisiejszych czasach nie może jednak ograniczać się do kwestii operacyjnych czy finansowych. Niezbędne jest zadbanie o poufność danych i zbudowanie odporności organizacji na cyberzagrożenia. 

Compliance - to coś więcej niż suche procedury. Prawidłowo wdrożony compliance, obejmujący wszystkie jednostki biznesowe, a także mocno osadzony w kulturze organizacji, pozwala zabezpieczyć wizerunek firmy i jednocześnie zapobiega stratom finansowym. Zaawansowane aplikacje pomagają zbudować systemy wczesnego ostrzegania w organizacji i umożliwią CFO odpowiedni nadzór nad najbardziej newralgicznymi obszarami.
 

Zapisz się na newsletter aby na bieżąco śledzić propozycje PwC na wyzwania, z jakimi mierzą się obecnie CFO w Polsce i na świecie. Dodatkowo otrzymasz od nas materiał premium dla CFO: "Raportowanie przyszłości - format XBRL w sprawozdawczości finansowej"

* pola obowiązkowe

Poprzez kliknięcie przycisku “Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, w szczególności newsletterów, od PwC. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania subskrypcji. Zgodę możesz również wycofać w każdym czasie poprzez wysłanie wiadomości na adres pl_privacy@pwc.com.

Administratorem Twoich danych osobowych jest PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. lub inna spółka z sieci PwC, w imieniu której wysyłany jest newsletter (lista spółek znajduje się tutaj), z siedzibą w Warszawie (00-633) przy ul. Polnej 11. Dane osobowe przetwarzane będą w celu wysyłania informacji handlowych, w szczególności newslettera. Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami

Mariusz  Dziurdzia

Mariusz Dziurdzia

Partner, finanse i transformacja biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 117

Marcin Makusak

Marcin Makusak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 718

Grzegorz Łaptaś

Grzegorz Łaptaś

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 513 092 846

Mikołaj Woźniak

Mikołaj Woźniak

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 449

Obserwuj nas
Hide