Telekomunikacja, media, technologie

Sektor telekomunikacji, mediów i technologii (TMT) to jeden z najciekawszych, najbardziej obiecujących i najszybciej zmieniających się segmentów gospodarki.

W sektorze TMT zmienia się wszystko: konsumenci, dostawcy, produkty i usługi, technologie i modele biznesowe

Segmenty rynku, które jeszcze kilka lat temu stanowiły niszowy margines, w błyskawicznym tempie rozrastają się do kluczowych pól konkurencyjnej walki. Technologie, które kilka lat temu dostępne były tylko dla niewielkiego grona użytkowników, stają się narzędziem docierania do miliardów ludzi na całym świecie.

Głównym czynnikiem, który prowadzi do tak szybkich i gwałtownych przetasowań są bez wątpienia rewolucyjne zmiany technologiczne. Bez ustanku pojawiają się nowe możliwości dotarcia do konsumentów i nowe możliwości świadczenia usług. Radykalnie spada koszt dostarczenia klientowi oferty dokładnie dostosowanej do jego osobistych potrzeb i preferencji, które coraz sprawniej ustalane są dzięki zastosowaniu analizy Big Data.  

 

Nasz punkt widzenia

Komisja Europejska – Opodatkowanie działalności cyfrowej

Komisja Europejska – Opodatkowanie działalności cyfrowej

W dniu 21 marca 2018 r. Komisja Europejska zaproponowała nowe środki mające zapewnić sprawiedliwe opodatkowanie wszystkich przedsiębiorstw w UE prowadzących cyfrową działalność gospodarczą. Wnioski ustawodawcze zostaną przedłożone Radzie UE do przyjęcia i Parlamentowi Europejskiemu do konsultacji.

Start adding items to your reading lists:
or
Save this item to:
This item has been saved to your reading list.

Skontaktuj się z nami

Paweł Wesołowski
Partner, lider sektora mediów i rozrywki
Tel.: +48 22 746 4247
Email

Mieczysław Gonta
Partner
Tel.: +48 22 746 4907
Email

Michał Kreczmar
Dyrektor, Transformacja cyfrowa
Tel.: +48 883 365 805
Email

Obserwuj nas