Zastosowanie technologii Continuous Active Learning (CAL) AI w przeglądzie dokumentów

image-hero
  • Case Study
  • 5 minute read
  • Maj 15, 2024

Branża

Automatyka i produkcja części maszyn

Nasza rola

Stworzenie rozwiązania dla efektywnego zarządzania projektami i monitorowania postępu przeglądu

Zespoły

PwC z Polski, Szwajcarii, USA i Holandii

Zastosowanie nowej strategii kluczem do sukcesu

Wykorzystując nowoczesne narzędzie jakim jest Review Center (oferowane przez RelativityOne), wspólnie z kolegami z innych zespołów PwC zdecydowaliśmy się zastosować innowacyjne podejście do przeglądu, zarządzania jego efektywnością i monitorowania postępu.

Wyzwanie

Nasz klient, globalnie działająca firma z branży automatyki i produkcji, miała obawy dotyczące zaangażowania swoich pracowników w schemat korupcyjny, wykryty przez lokalne organy ścigania. Naszym zadaniem, poprzez przegląd dokumentów (w tym korespondencji elektronicznej) pracowników klienta, było ustalenie zarówno celu jak i stopnia zaangażowania tej współpracy, a także sprawdzenie jacy pracownicy firmy klienta byli w nią zaangażowani. W trakcie realizacji projektu zespół Forensic we współpracy z ekspertami z PwC Centre of Excellence odkrył dowody wskazujące na zachowania antykonkurencyjne, co zaowocowało rozpoczęciem drugiego etapu projektu i koniecznością kontynuacji przeglądu dokumentów na znacznie większą skalę, pod presją czasu.

marek chlebicki

“Jesteśmy integralną częścią globalnej sieci, obejmującej ponad 150 krajów na całym świecie. Nasza współpraca z zespołami PwC w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Holandii pokazuje umiejętność świadczenia nie tylko kompleksowych, ale i innowacyjnych usług.”

- Nigel Tabaee, dyrektor oraz lider zespołu Managed Review w Polsce.

“Jako integralna część globalnej sieci obejmującej ponad 150 krajów na całym świecie, nasza współpraca z zespołami PwC w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Holandii podkreśla nasze zaangażowanie w świadczenie kompleksowych i innowacyjnych usług.”

- Nigel Tabaee, dyrektor oraz lider zespołu Managed Review w Polsce.

Rozwiązanie

Active Learning a zwiększenie wydajności i oszczędność czasu

Nowoczesne narzędzie, które wykorzystaliśmy do stworzenia innowacyjnego podejścia do przeglądu to CAL (Continuous Active Learning czyli ‘Ciągłe aktywne uczenie’). To narzędzie do wspomagania przeglądów, które pomaga szybko uporządkować dane, a także przewidzieć, które dokumenty będą dla nas najprawdopodobniej istotne. Korzystając z CAL możemy więc skrócić całkowity czas przeglądu.

Jak dokładnie to działa?

Podczas kiedy kodowanie predykcyjne rozpoczyna się od zbioru dokumentów źródłowych i z biegiem czasu udoskonala swój algorytm, technologia CAL działa w sposób ciągły - uczy się na podstawie dokumentów przeglądanych przez analityka. Już przy niewielkiej próbce oznaczonych dokumentów CAL na ich podstawie podpowiada analitykom kolejne istotne dla przeglądu dokumenty. Wykorzystując CAL, mogliśmy więc przyspieszyć identyfikację potencjalnie istotnych dokumentów. Technologia ta odegrała kluczową rolę w przyspieszeniu procesu przeglądu, umożliwiając nam szybsze odkrycie kluczowych informacji. Dodatkową zaletą Active Learning jest fakt, iż może być stosowany nawet przy małych projektach, gdzie do przejrzenia jest 1,000 lub nawet mniej dokumentów.

Efekt biznesowy

20 mln

Całkowita liczba dokumentów w Relativity

1.5 mln

Populacja przeglądu

4x

Wzrost współczynnika responsywności dzięki użyciu CAL

0.1 mln

Liczba istotnych dokumentów


Wysoka jakość pracy otwierająca nowe możliwości

Zastosowanie CAL spowodowało 4-krotny wzrost współczynnika responsywności. W przypadku naszego projektu, zastosowanie technologii CAL miało też pozytywny wpływ na pracę zespołu projektowego. Zespół nie tylko szybko dostosował się do innowacyjnej strategii, ale także docenił pozytywne aspekty nowego modelu pracy. Najważniejsze i najbardziej istotne dokumenty zostały zidentyfikowane przez analityków szybciej niż w oparciu o dotychczasowe metody przeglądu. Nowa strategia pomogła w szybkim i skutecznym ustaleniu głównych obszarów potencjalnego ryzyka, co w rezultacie przyspieszyło cały proces przeglądu. Wczesne określenie tych obszarów już w początkowej fazie przeglądu pomogło zespołowi projektowemu pracować wydajniej i skupić się na ważnych szczegółach dotyczących zebranych informacji.

Praca nad przytoczonym projektem to przykład harmonijnej współpracy która rozwinęła się pomiędzy zespołami Forensic, eDiscovery i Managed Services w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Holandii i Polsce. Synergia ta podkreśla dalekosiężny wpływ oraz globalne znaczenie naszego zaangażowania. 

Nasze usługi zarządzania przeglądem dokumentów na cele prawne i na potrzeby śledztw wewnętrznych są realizowane przez dedykowany zespół ekspertów, dysponujących doświadczeniem w różnych sektorach i branżach. Wspieramy organizacje w radzeniu sobie z różnorodnymi wyzwaniami i ryzykami.

pavel jankech

“Praca przy pomocy technologii CAL nie tylko wyraźnie wpłynęła na przyspieszenie prac zespołu projektowego, lecz także pozwoliła umocnić reputację PwC w zakresie zapewniania wysokiej jakości wyników, identyfikowania kluczowych problemów i zapewnienia najwyższej jakości pracy z korzyścią dla naszych klientów."

- Pavel Jankech, dyrektor oraz lider eDiscovery w Holandii.

“Praca przy pomocy technologii CAL nie tylko wyraźnie wpłynęła na przyspieszenie prac zespołu projektowego, lecz także pozwoliła umocnić reputację PwC w zakresie zapewniania wysokiej jakości wyników, identyfikowania kluczowych problemów i zapewnienia najwyższej jakości pracy z korzyścią dla naszych klientów.”

- Pavel Jankech, dyrektor oraz lider eDiscovery w Holandii.

Dowiedz się jak możemy usprawnić twój biznes


Skontaktuj się z nami

Gaweł Gajdzis

Gaweł Gajdzis

Menedżer, PwC Polska

Tel.: +48 571 778 623

Obserwuj nas