Nowa inwestycja firmy doradczej PwC w Polsce

Firma doradcza PwC zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce, otwierając Centrum Kompetencyjne (Center of  Excellence) w Gdańsku.

Centrum będzie świadczyć usługi doradcze głównie dla klientów z sektora finansowego krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Będzie to kolejna inwestycja PwC w Polsce - w 2009 r. firma otworzyła Centrum Usług Wspólnych w Katowicach.

Nowe Centrum Kompetencyjne rozpocznie działalność w styczniu 2015 r. Będzie świadczyć usługi w obszarach związanych z międzynarodowymi regulacjami w sektorze finansowym. Do czerwca 2015 r. PwC planuje zatrudnić na potrzeby nowego Centrum w Gdańsku około 50 młodych talentów, a w perspektywie  3-4 lat istotnie zwiększyć liczbę pracowników. W Gdańsku od 1996 r. działa także regionalne biuro PwC, które zatrudnia 40 osób i świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego.

„W 2015 roku obchodzimy 25. rocznicę powstania polskiej firmy PwC. Mamy co świętować, bo druga już inwestycja PwC związana z tworzeniem nowych miejsc pracy trafia właśnie do Polski. O powstaniu Centrum zadecydowały kompetencje polskiego zespołu, które okazały się unikalne w skali globalnej. Dzięki temu Polska w naturalny sposób znalazła się na liście kandydatów do ulokowania tej inwestycji. Drugim atutem naszego rynku jest atrakcyjność dla inwestorów wynikająca z dużej liczby dobrze wykształconych ludzi i dobrej sytuacji gospodarczej. Nie bez znaczenia jest także ogromne doświadczenie Polski w inwestycjach w centra usług wspólnych oraz centra kompetencyjne, co przekłada się na zadowolenie dotychczasowych inwestorów. Także w ramach globalnej sieci PwC, bardzo pozytywne doświadczenia 25 rynków pracujących z naszym centrum w Katowicach były najlepszym dowodem, że drugą inwestycję warto zrealizować także w Polsce.”

Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce

Gdańska inwestycja PwC będzie czwartą tego typu na świecie, podobne centra działają już w Stanach Zjednoczonych, Irlandii Północnej i Indiach.  

„Decyzja PwC o założeniu w Trójmieście Centrum Kompetencyjnego to dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że istnieją tylko trzy tego typu centra PwC na świecie. Po raz kolejny Pomorze udowadnia, że jest atrakcyjnym miejscem do lokowania najbardziej prestiżowych inwestycji.”

Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego

Inwestycja wspierana jest przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

„Inwestycja firmy PwC, którą jest stworzenie Centrum Kompetencji w Gdańsku to potwierdzenie obecności wysoko wykwalifikowanej kadry i sprzyjających warunków do rozwoju światowych firm w Gdańsku.”

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz

Oferta pracy Centrum Kompetencji PwC w Gdańsku skierowana jest do specjalistów z doświadczeniem oraz do absolwentów i studentów kierunków ekonomicznych, lecz także do osób spoza kierunków ściśle finansowych np. prawników, lingwistów czy informatyków.

„Poszukujemy osób otwartych na nowe wyzwania, cechujących się zaawansowanymi umiejętnościami analitycznymi, biegle posługujących się językiem angielskim, ale i inne języki obce też są mile widziane” – wyjaśnia Damian Kalinowski, partner PwC i lider nowego Centrum. „Projekty, które będziemy realizować pozwolą na zdobycie wiedzy związanej z międzynarodowymi regulacjami sektora finansowego oraz na doświadczenie w pracy przy projektach na rzecz największych światowych instytucji finansowych.”

Damian Kalinowski

Firma doradcza PwC  ma w Polsce siedem biur regionalnych (Gdańsk, Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław i Łódź), w których pracuje w sumie prawie 2 tys. osób. Dodatkowo w Polsce działa także  Centrum Usług Wspólnych w Katowicach, które  powstało pięć  lat temu. Obecnie pracuje w nim już ponad 750 specjalistów na potrzeby 25 rynków, wspierając działalność PwC w zakresie usług audytorskich oraz podatkowych.

Obserwuj nas