Dzięki II edycji programu „Biznes kontra smog” niemal 18 tys. dzieci i młodzieży dowiedziało się jak walczyć z zanieczyszczeniem powietrza

Ponad 400 wolontariuszy z firm tworzących program „Biznes kontra smog” w ciągu zimy przeszkoliło niemal 18 tys. dzieci i młodzieży w zakresie dbałości o czyste powietrze i przeciwdziałania powstawaniu smogu. W sumie przeprowadzono ponad 860 warsztatów w placówkach edukacyjnych w 91 miejscowościach. To już druga edycja programu “Biznes kontra smog”.

Playback of this video is not currently available

Program wolontariatu pracowniczego „Biznes kontra smog” powstał z inicjatywy firmy doradczej PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE. Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie smogu i czystości powietrza.

W II edycji „Biznes kontra smog” aktywnie działało w sumie aż 29 organizacji: ABB, Airly, Akamai, Alexander Mann Solutions Poland, Amer Sports, Amway, Aon, Assa Abloy, Grupa CANPACK, Capita, Cisco Systems, Ecolab, Euroclear, Herbalife, Hitachi Vantara, HSBC, IAG GBS, Innogy, Jacobs, Krakowski Alarm Smogowy, Maxima Europe, Motorola Solutions Polska, PerkinElmer, PwC, Sappi, State Street Bank Polska, Stowarzyszenie ASPIRE, WilsonHCG oraz Zurich Insurance Company Ltd. Program był realizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Pracownicy-wolontariusze wszystkich zrzeszonych firm od października 2019 do początku marca 2020 prowadzili szkolenia w szkołach i przedszkolach, wyjaśniając czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku. W sumie w zajęciach wzięło udział niemal 18 tys. dzieci z placówek edukacyjnych w 91 miejscowościach.

Smog to coraz większe wyzwanie także dla pracodawców. W badaniu przeprowadzonym na jesieni 2019 r. wśród pracowników firm zrzeszonych w projekcie „Biznes kontra smog” wzięło udział niemal 2500 osób. Aż 68% z nich przyznało, że rozważa zmianę obecnej pracy z powodu złej jakości powietrza w miejscowości, w której pracuje. Jednocześnie, niemal 80% na bieżąco śledzi informacje o stanie powietrza w swoim miejscu zamieszkania, a 87% uważa działania interesariuszy publicznych w zakresie poprawy jakości powietrza za niewystarczające.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Piotr Kołomycki

Piotr Kołomycki

Ekspert ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 606

Obserwuj nas