Skip to content Skip to footer
Search

Loading Results

PwC doradcą finansowym Grupy Scanmed w procesie refinansowania zadłużenia

W sierpniu 2021 roku Grupa Scanmed podpisała wieloletnią umowę konsorcjalną z BNP Paribas i mBankiem, która pozwoli na zrefinansowanie historycznego zadłużenia bankowego i leasingowego oraz na sfinansowanie założeń biznesplanu w kolejnych latach. Doradcą Grupy Scanmed w tym procesie było PwC.

Jesteśmy dumni, że w okresie tak dużych wyzwań stojących przed sektorem ochrony zdrowia w Polsce możemy wspierać jednego z ważniejszych graczy rynkowych. Prace nad określeniem nowej, długoterminowej struktury finansowania Grupy rozpoczęły się w szczycie drugiej fali pandemii jesienią 2020 roku, a większość spotkań i negocjacji było przeprowadzanych zdalnie. Tym bardziej każda ze stron widziała potrzebę wspierania podmiotów świadczących wysokiej jakości usługi medyczne.

Anna Derleta, wicedyrektor w zespole ds. finansowania w PwC

W skład zespołu projektowego wchodzili: Paweł Dżurak, Michał Lewczuk, Anna Derleta, Mateusz Hoffses i Oskar Kowalczyk.

Grupa Scanmed to jeden z liderów usług medycznych pod względem zakresu świadczonych usług: od opieki ambulatoryjnej i specjalistycznej, przez diagnostykę aż po leczenie szpitalne. Spółka jest obecna w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce i prowadzi m.in. centra medyczne oraz dwa pełnoprofilowe szpitale - św. Rafała w Krakowie i Rudolfa Weigla w Blachowni należące do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych.

Refinansowanie zadłużenia zorganizowane zostało w związku z przejęciem Grupy Scanmed przez spółkę zależną funduszu zarządzanego przez Abris Capital Partners i tym samym zapewnienia strategicznego wsparcia w rozszerzaniu oferty usług i zasięgu geograficznego oraz kontynuacji rozwoju placówek medycznych w kluczowych obszarach terapeutycznych.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas