Skip to content Skip to footer
Search

Loading Results

PwC Polska liderem rozwoju technologii według rankingu doradców “Rzeczpospolitej” i “Parkietu”

W najnowszej edycji rankingu doradców przygotowanym przez “Rzeczpospolitą” i “Gazetę Giełdy i Inwestorów Parkiet”, PwC Polska zdobyło specjalną nagrodę dla lidera w rozwoju nowoczesnych technologii. Dodatkowo redakcja doceniła PwC za innowacje m.in. za kalkulatory podatkowe związane z Polskim Ładem. Dodatkowo PwC Polska zdobyło nagrodę za największy wkład w tworzenie dobrego prawa podatkowego. Ponadto PwC Polska wyróżnione zostało jako firma obsługująca najwięcej spółek giełdowych. Nagrody indywidualne otrzymali: Mikołaj Woźniak - lidera w doradztwie compliance oraz Piotr Wiewiórka - rekomendacja w obszarze cen transferowych.

“Przemiany zachodzące na poziomie globalnym i rozwój technologii usprawniających prowadzenie biznesu przekładają się bezpośrednio na wzrost zapotrzebowania na usługi z obszaru podatków – przepisy są coraz bardziej skomplikowane i wymagają znacznie szybszych reakcji, tym samym prowadząc do częstszego sięgania przez firmy po ekspertów. Ponieważ technologia jest obecna w każdym aspekcie naszego życia, wpływa także na branżę doradztwa podatkowego, jak i na funkcjonowanie przedsiębiorstw”

- mówi Jan Wacławek, partner zarządzający działem podatkowo-prawnym w PwC Polska.

Jak napisała redakcja Rzeczpospolitej: “ponieważ technologie i cyfryzacja już na dobre zawitały do podatków, redakcja postanowiła przyznać wyróżnienie dla lidera rozwoju nowoczesnych technologii. Tytuł ten otrzymuje firma PwC, która niezmiennie zdobywa nagrody i wyróżnienia za innowacje, a dodatkowo stale wprowadza nowe produkty usprawniające pracę doradców”. Dziennikarze „Rz” uhonorowali nas nagrodą specjalną m.in za Taxolite, czyli kompleksowe narzędzie do cyfrowego raportowania podatkowego. To aplikacja, która może integrować się z wieloma źródłami danych i wszystkimi systemami ERP, bez potrzeby wprowadzania zmian w systemach. Pozwala m.in. na automatyzację procesów rozliczania podatków w zakresie kalkulacji, deklaracji, JPK, a także e-sprawozdań, zatorów płatniczych i faktur ustrukturyzowanych. Platforma Taxolite jest stale rozbudowywana w ramach strategicznego partnerstwa PwC z firmą Microsoft.

“Ciężko sobie wyobrazić bezpieczne działanie funkcji podatkowej w czasie rzeczywistym bez wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. A my w PwC Polska to zapewniamy. To nasz priorytet"

- dodaje Marcin Sidelnik, partner PwC Polska, odpowiedzialny za rozwój technologii w podatkach oraz strategiczne partnerstwo PwC z firmą Microsoft.

Dodatkowo kapituła redakcji „Rzeczpospolitej” nagrodziła PwC za korzystne dla podatników orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie stawki VAT na dania typu fast food. TSUE potwierdził w tej spektakularnej sprawie (z 22 kwietnia 2021 r. C-703/19), że przy sprzedaży posiłków na wynos można stosować 5 proc. VAT, co wynika z polskich przepisów. Tymczasem minister finansów w interpretacji ogólnej z 2016 r. uznał taką sprzedaż za opodatkowaną 8 proc. VAT. Członkowie kapituły docenili praktyczne znaczenie wyroku dla podatników. Jego efektem było pozytywne zakończenie wielu sporów przed sądami. Wyrok doprowadził też do ukształtowania jednolitej linii orzeczniczej NSA. W tej sprawie klientów PwC Polska reprezentowali Jakub Matusiak, partner PwC Polska oraz Radosław Baraniewicz, senior manager PwC Polska.

Dział Tax, Legal & People zatrudnia w Polsce blisko 700 osób. W całym PwC Polska osoby związane z technologiami stanowią już zespół ponad 1500 osób.

 

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Piotr Kołomycki

Piotr Kołomycki

Ekspert ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 606

Obserwuj nas