Po 4 latach w roli partnera zarządzającego działem Tax, Legal and People (TLP) w Polsce, Jan Wacławek przekazuje tę funkcję Tomaszowi Kasselowi. Tomasz wejdzie w skład zarządu PwC Polska z dniem 1 lipca 2022 r., a tego samego dnia Jan Wacławek obejmie funkcję szefa usług Tax, Legal and People w regionie Europy Środkowo-Wschodnej.
Tomasz Kassel ma ponad 20 lat doświadczenia w obszarze doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w zakresie podatku VAT, akcyzy, podatków środowiskowych, a także w obszarze ESG. W PwC Polska jest od 4 lat liderem największego klastra działu podatkowo-prawnego, a od roku stoi na czele platformy usług ESG w Polsce. W 2021 został również globalnym liderem w obszarze podatków środowiskowych (Global Leader of Environmental Taxes). Tomasz Kassel w PwC pracuje od 2000 r.
Jest absolwentem Finansów i Bankowości na Uniwersytecie Łódzkim. Jest także licencjonowanym doradcą podatkowym.
Jan Wacławek obejmie 1 lipca 2022 r. funkcję CEE TLP Leader. Z PwC jest związany od 2003 roku. Jako partner w dziale podatkowo-prawnym i lider zespołu Tax Reporting & Strategy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej odpowiadał za rozwój raportowania podatkowego, outsourcingu rachunkowości oraz usług kadrowo-płacowych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Był także zaangażowany w projektowanie i implementację strategii oraz procesów sprawozdawczości podatkowej i rachunkowej.
Jan ukończył studia MBA na Politechnice Warszawskiej oraz Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest certyfikowanym doradcą podatkowym.
Dział Tax, Legal & People zatrudnia w Polsce blisko 700 osób.