19/04/24
W najnowszej, XXIII edycji Rankingu audytorów przygotowanym przez “Rzeczpospolitą” i “Gazetę Giełdy i Inwestorów Parkiet”, PwC Polska zajęło najwyższe miejsce na podium spośród wszystkich zgłoszonych firm audytorskich. PwC Polska ponownie znalazło się też na pierwszym miejscu rankingu w zestawieniu audytorów obsługujących spółki giełdowe. Nagrodę indywidualną otrzymał Tomasz Łebkowski, który został wybrany “Wschodzącą gwiazdą audytu”.
“Nasze zaangażowanie w transformację rynku pozwala nie tylko skutecznie odpowiadać na wyzwania, ale także budować stabilną, długoterminową wartość. Kluczowym czynnikiem naszego sukcesu jest zespół, którego ciężka praca i pasja bezpośrednio odpowiedzialne są za nasze wysokie miejsca w prestiżowych rankingach. Wyróżniony przez redakcję Rzeczpospolitej Tomasz Łebkowski nie tylko wspiera transformację technologiczną w audycie, wykorzystując narzędzia sztucznej inteligencji, ale również stanowi inspirację dla wielu z nas. Jego autentyczny optymizm, ciągły uśmiech i pozytywne nastawienie do życia są nieocenione na co dzień. To kolejny przykład na to, że łączenie zaawansowanych umiejętności technologicznych z osobistym zaangażowaniem w rozwój i wsparcie pracowników przekłada się nie tylko na sukces firmy, ale także na indywidualną ścieżkę kariery”
Dział Assurance PwC Polska tworzy ponad 900 specjalistów i ekspertów z zespołów m.in. Real Estate & Construction; Energy, Industrial & Manufacturing; Automotive, Logistics, Recycling, Pharma; Retail, Consumer, Food, Solenis; TMT (Technology, Media, Telecommunication) i Financial Services.
W tym roku redakcja Rzeczpospolitej przyznała także nagrodę indywidualną “Wschodząca gwiazda audytu”, którą zdobył Tomasz Łebkowski. Od momentu powrotu z zawodowego pobytu w Stanach Zjednoczonych, specjalizuje się w badaniach pod amerykańskimi standardami badania oraz dużych grup międzynarodowych. Międzynarodowy jest również jego zespół, bo cały czas zatrudnia ludzi z całego świata. To świetny przykład, że konsekwentnie kontynuować karierę w audycie - będąc entuzjastą wykorzystania cyfryzacji w pracy audytora, ale i od ludzkiego serca - z szansą na sukces w każdym państwie świata, a na dodatek z bazą w Polsce. Jednym z efektów jego pracy jest stworzenie kilku robotów UI Path, automatyzujących najbardziej powtarzalne czynności audytu, dzięki czemu ograniczono najbardziej powtarzalne elementy pracy audytorów aż o 85-90%.