Chcemy, aby kapitał wypracowywany przez firmę WIŚNIOWSKI pracował dla naszego regionu

Krystyna Baran, Prezes firmy WIŚNIOWSKI

Krystyna Baran, Prezes firmy WIŚNIOWSKI

Chcemy, aby kapitał wypracowywany przez firmę WIŚNIOWSKI pracował dla naszego regionu

Firma Wiśniowski to największy w Polsce producent bram garażowych, przemysłowych i systemów ogrodzeniowych. Przedsiębiorstwo zostało stworzone w 1989 roku przez Andrzeja Wiśniowskiego. Od wielu lat w firmie towarzyszy mu jego brat, Tadeusz Wiśniowski, który obecnie jest wiceprezesem Firmy. Jak wspomina Pan Andrzej, swoją pierwszą bramę otwieraną przyciskiem sprzedał właśnie…. Tadeuszowi.

Bardzo ważne jest, aby firma była - mówiąc kolokwialnie - odpowiednio "poukładana"- mówi Krystyna Baran, Prezes firmy. Niektóre procesy chcemy bardziej usystematyzować, planujemy także pewne kroki w zakresie reorganizacji produkcji.  Zależy mi bardzo na rozwoju, rozbudowie zakładu, a także zwiększeniu naszej obecności na rynkach zagranicznych. Dla Firmy Wiśniowski kluczowe jest oddziaływanie na społeczność lokalną. Systematycznie zwiększamy zatrudnienie, szanujemy każdego naszego pracownika i dbamy, aby miał poczucie otrzymywania godziwej zapłaty za swoją pracę. Z dumą mogę powiedzieć, iż rotacja w naszym zakładzie należy do jednych z najniższych w naszym regionie.

Dbamy także o rozwój przyszłych pokoleń - firma Wiśniowski wspiera zasadniczą szkołę zawodową Praktyk, dając możliwość zdobywania doświadczenia jej uczniom, a pracownicy i kierownictwo firmy Wiśniowski są zaangażowani osobiście w zarządzanie tą szkołą. Uważam, że wspieranie szkolnictwa zawodowego daje same korzyści - lokalni pracodawcy otrzymują wykwalifikowaną kadrę, która po skończeniu szkoły już zna ich zakład i jest praktycznie gotowa do pracy w pierwszym dniu rozpoczęcia "poza szkolnej" kariery zawodowej.  Z drugiej strony zdolni absolwenci szkoły nie muszą martwić się o znalezienie pracy adekwatnej do ich kompetencji.

Dla naszego właściciela ogromne znaczenia ma także wpływanie na rozwój naszego regionu i jego atrakcyjność w oczach Polaków, a także gości z zagranicy. Przykładem jest inwestycja w luksusowy Hotel Heron nad Jeziorem Rożnowskim, a także dalsze plany rozwoju bazy hotelowej w Gródku nad Dunajcem. Chcemy, aby kapitał wypracowywany przez firmę Wiśniowski pracował dla naszego regionu, podnosił jego atrakcyjność w oczach turystów, a jednocześnie kreował nowe miejsca pracy dla naszej społeczności.

Skontaktuj się z nami

Piotr Wyszogrodzki
Partner
Tel.: +48 502 184 277
Email

Piotr Woźniakiewicz
Starszy Menedżer
Tel.: +48 502 184 734
Email

Ewelina Grzelak
Menedżer ds. Rozwoju Biznesu, praktyka polskich firm prywatnych
Tel.: +48 502 184 491
Email

Obserwuj nas