Skip to content Skip to footer
Search

Loading Results

Digitalizacja dokumentów

Posłuchaj wywiadu o digitalizacji dokumentów z Katarzyną Słabowską, dyrektor logistyki sieci Żabka

Paperless, czyli cyfrowa logistyka w sieci Żabka

O tym, jak największa w Europie sieć sklepów convenience staje się pionierem w obszarze zastosowania nowych technologii i płynnie wchodzi w erę cyfrowego handlu

Żabka podjęła wyzwanie zmiany sposobu obsługi dostaw dla swoich franczyzobiorców. Postanowili wdrożyć cyfrowy obieg dokumentów oraz e-podpis do elektronicznej autoryzacji.

Zastosowanie technologii z zakresu paperless w logistyce pomaga uprościć proces obiegu dokumentów, skrócić czas dostaw, obniżyć koszty związane z drukiem i archiwizacją dokumentów oraz zadbać o ekologię. Posłuchaj, co o przygotowaniu do wdrożenia innowacyjnych rozwiązań mówi Katarzyna Słabowska, dyrektor logistyki sieci Żabka. Jakie główne wyzwania stanęły przed nią i jej zespołem oraz jak stosuje nowoczesne technologie do usprawniania biznesu. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Playback of this video is not currently available

Digitalizacja dokumentów jest niezbędnym elementem rozwoju firmy

2 mln dokumentów rocznie powstaje w procesie obsługi dostaw w sieci Żabka.

Ciągle rosnąca skala działalności oraz długoterminowa strategia transformacji sposobu pracy w Żabce, podejścia do wykorzystania danych i do procesów w skali całej firmy zakłada wykorzystanie technologii do znajdowania optymalnych rozwiązań: zarówno w zakresie produktów i usług dla klientów, jak również w ramach zarządzania sklepem dla franczyzobiorców. Postęp w rozwoju dostępnych rozwiązań technologicznych w branży logistycznej spowoduje konieczność migracji na elektroniczny obieg dokumentów w ciągu najbliższych 3-5 lat. Żabka pierwszy etap przejścia ma już za sobą. Co planuje w kolejnych miesiącach?

’’

Eliminacja papieru w logistyce może być odpowiedzią na kurczące się marże. Istnieją rozwiązania technologiczne, które pozwalają na zastąpienie dokumentacji papierowej elektronicznymi potwierdzeniami. Obecne regulacje pozwalają na to, żeby procesy pozbawione papierowych dokumentów były całkowicie bezpieczne od strony prawnej. Z kolei rozwiązania IT pozwalają dodatkowo na dostarczanie informacji o dostawach w czasie rzeczywistym, automatyczne księgowania stanów magazynowych na podstawie online’owych autoryzacji przejęć towarów, a także możliwość zdalnego zablokowania odbioru towaru przez osobę nieuprawnioną. Dodatkową zaletą stosowania tych nowoczesnych rozwiązań jest budowanie pozytywnego wizerunku firmy w ramach trendu zrównoważonego rozwoju oraz „green” logistics.

- Grzegorz Łaptaś, Parter PwC, strategia i transformacja organizacji

Zobacz jak firmy zmieniają pod wodzą nowoczesnych CFO - zainspiruj się pozostałymi historiami
 

Skontaktuj się z nami

Mariusz  Dziurdzia

Mariusz Dziurdzia

Partner, finanse i transformacja biznesu, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 117

Grzegorz Łaptaś

Grzegorz Łaptaś

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 513 092 846

Obserwuj nas