Damian Kalinowski

Damian Kalinowski

Partner zarządzający, Financial Crime Unit, PwC Polska

Damian jest doradcą biznesowym z prawie 20-letnim doświadczeniem zawodowym w usługach w obszarze zwalczania przestępczości finansowej. Jego doświadczenie obejmuje bankowość i rynki kapitałowe, w szczególności w zakresie dostarczania programów naprawczych i transformacyjnych na dużą skalę, w tym Know-Your-Client (KYC), Anti-Money Laundering (AML) i Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA). Łączy praktyczną wiedzę branżową z ustrukturyzowanym podejściem do wdrażania efektywnych modeli operacyjnych.

Wspierał kilka globalnych instytucji finansowych w projektowaniu i budowaniu zrównoważonych programów przeciwdziałania praniu pieniędzy. Dodatkowo wspierał klientów w pracach nad projektowaniem i wdrażaniem modeli offshoringu dla Financial Crime Operations.

Obecnie kieruje prawie 1000 osobowym multidyscyplinarnym zespołem (Financial Crime Unit, FCU) zlokalizowanym w Polsce, w skład którego wchodzą specjaliści ds. technologii, procesów, zgodności i operacji. Wszechstronna wiedza FCU zdobyta na ponad 150 pomyślnie zrealizowanych projektach w 30 krajach na całym świecie pozwala zespołowi wspierać klientów od projektowania docelowego modelu operacyjnego po wsparcie operacyjne. Aby zapewnić najlepsze usługi działania FCU są oparte na innowacyjnym podejściu technologicznym - rozwiązania opartych na AI (Artificial Intelligence) oraz RPA (Robotic Process Automation).

Damian jest certyfikowanym specjalistą ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy (CAMS) i członkiem Association of Certified Anti-Money Laundering Specialists (ACAMS).

Z pasją pomaga ludziom w procesie rozwoju i wykorzystaniu ich pełnego potencjału w karierze zawodowej.

Contact details

Email

Obserwuj nas