Kancelaria PwC Legal partnerem merytorycznym studiów FinTech

Kancelaria prawna PwC Legal została partnerem merytorycznym pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu fintech. Swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami kierunku podzielą się prawnicy kancelarii, m.in. Arwid Mednis, Aleksandra Bańkowska i Łukasz Łyczko, a także eksperci rynku finansowego, wśród nich Wojciech Sobieraj i dr Witold Jaworski. Obecnie trwa nabór do pierwszej edycji studiów FinTech.

Żadna inna branża w ciągu ostatnich kilku lat nie zmieniła się równie mocno co sektor finansowy, który stał się swego rodzaju poligonem doświadczalnym dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Na rynku pojawiły się nowe, w pełni oparte na technologiach start-upy, konkurujące i jednocześnie współpracujące z tradycyjnymi bankami i ubezpieczycielami. Tak dynamicznie zmieniające się środowisko i otoczenie regulacyjne zasługuje na kompleksową i pogłębioną analizę. Temu mają służyć studia podyplomowe FinTech, których jesteśmy partnerem.

Cezary Żelaźnicki, partner zarządzający, kancelaria PwC Legal

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, odpowiadając na potrzeby studentów, stworzył pierwsze w Polsce studia podyplomowe na kierunku FinTech. Partnerami studiów są: kancelaria prawna PwC Legal, Alior Bank, S&P Global Ratings, Forum, FinAi, AsiaKredit, AsiaCollect, Trust, CredoLab.

Zajęcia na kierunku FinTech w dużej mierze będą miały formę warsztatów. W kadrze znaleźli się doświadczeni praktycy rynku finansowego, wśród nich m.in.: Wojciech Sobieraj, założyciel Alior Banku; dr Witold Jaworski, prezes zarządu YU! Inwestor i Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający S&P Global Ratings. Z kolei dr Arwid Mednis, Aleksandra Bańkowska i Łukasz Łyczko z kancelarii PwC Legal przybliżą uczestnikom studiów tematy związane z otoczeniem prawnym fintechów.

Obszary tematyczne, jakimi zajmą się uczestnicy kierunku FinTech, obejmują m.in.: technologie w sektorze finansowym, marketing i zachowania klientów, otoczenie regulacyjne, FinTech dla B2C i B2B, sztuczna inteligencja w sektorze finansowym, InsurTech, blockchain. W toku studiów uczestnicy będą pracować także nad własnym projektem fintech.

Studia skierowane są do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą nowoczesnych technologii oraz wpływu fintechów na sektor finansowy, a także do osób, które rozpoczynają własne projekty fintech.

Rekrutacja na kierunku FinTech potrwa do końca października. Szczegóły dotyczące studiów są dostępne na stronie podyplomowe.wz.uw.edu.pl/Fintech.

 

 

Skontaktuj się z nami

Cezary Żelaźnicki

Partner PwC Legal, Radca Prawny, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 081

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas