Cezary Żelaźnicki

Cezary Żelaźnicki

Partner, Radca Prawny, PwC Polska

Cezary specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa spółek, prawa handlowego, prawa cywilnego oraz prawa pracy. 

Prowadził szereg projektów fuzji i przejęć spółek kapitałowych, projekty z zakresu badania prawnego spółek, zarówno na rzecz kupujących, jak i sprzedających. Koordynował prace związane z restrukturyzacjami działalności grup kapitałowych w Polsce i zagranicą, a także projekty związane z obsługą bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, w tym inwestycji typu greenfield.

W ramach praktyki korporacyjnej Cezary specjalizuje się w procesach podziałów, połączeń i przekształceń spółek, w szczególności w ostatnich latach doradzał w dużych procesach połączeń transgranicznych spółek z różnych jurysdykcji, koordynując prace zespołów prawników w Polsce i zagranicą. 

Cezary zajmuje się również kompleksowym doradztwem regulacyjnym, m.in. w zakresie prawa konsumenckiego, transportowego oraz gier hazardowych. Ma bogate doświadczenie w świadczeniu usług na rzecz przedsiębiorstw z sektora FMCG, wyrobów medycznych, dóbr konsumpcyjnych, sektorów produkcyjnego i usługowego. Jest autorem wielu publikacji prasowych i książkowych z zakresu prawa handlowego i międzynarodowego.

Jest radcą prawnym od 2005 r. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz uzyskał Absolutorium Instytutu Prawa Międzynarodowego i Porównawczego Catholic University of America w Waszyngtonie. Pracował w renomowanych kancelariach prawniczych w Warszawie, Waszyngtonie i Londynie.

Contact details

Email

Obserwuj nas