Nagroda za wyjątkową postawę w trakcie pandemii dla PwC Polska w rankingu doradców podatkowych dziennika “Rzeczpospolita”

W 15. edycji rankingu firm doradztwa podatkowego dziennika “Rzeczpospolita” PwC Polska zostało nagrodzone w kategorii “najbardziej innowacyjne rozwiązanie” za wsparcie jakie zaoferowaliśmy przedsiębiorcom w trakcie pandemii COVID-19. Dodatkowo kapituła nagrody i redakcja określiła to wyróżnienie jako “nagroda za wyjątkową postawę w czasie pandemii”. Nasza firma zajęła także najwyższe miejsce na podium w kategorii „największa firma doradztwa podatkowego 2020 wśród spółek giełdowych”. 

Do tegorocznego rankingu “Rzeczpospolitej” swoje innowacyjne rozwiązania zgłosiło ponad 30 firm. Kapituła nagrody wybrała innowację społeczną działu podatkowo-prawnego PwC i PwC Legal. 

“Podstawową zasadą PwC jest wsparcie naszych klientów w najtrudniejszych dla nich okresach, a takim nadzwyczajnym czasem była i jest wciąż pandemia COVID-19. Uruchomienia naszej infolinii i realna pomoc 24 godziny i 7 dni w tygodniu w najbardziej kluczowym momencie lockdownu w 2020 roku było dla nas priorytetowe. Bardzo dziękuję kapitule i redakcji za docenienie naszej pracy. Nagrodę tą dedykuję przede wszystkim przedsiębiorcom i menedżerom w Polsce walczącym ze skutkami pandemii w swoich firmach”.

Jan Wacławek, partner zarządzający działem prawno-podatkowym w PwC

W pierwszych tygodniach pandemii eksperci podatkowi i prawni PwC prowadzili bezpłatną, całodobową infolinię, na której odpowiadali na pytania przedsiębiorców dotyczące COVID-19 z obszarów takich jak: skutki podatkowe, prawne i biznesowe zamknięcia lub ograniczenia działalności gospodarczej, składki PIT i ZUS oraz zasiłki, składanie zeznań podatkowych, konsekwencje podatkowe i karno-skarbowe wynikające z braku lub opóźnionej zapłaty zobowiązań podatkowych, korzystanie z wdrażanych przez państwo działań osłonowych, prawo pracy, systemy compliance jako narzędzia prewencyjne dla przedsiębiorców. W trakcie miesiąca działania infolinii na przełomie marca i kwietnia 2020 r. eksperci odpowiedzieli na pytania ok. 200 przedsiębiorców. Okres pandemii COVID-19 był również związany z powstaniem nagłych zaburzeń w płynności finansowej naszych klientów. PwC wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów szeroko wspierała ich proponując szereg rozwiązań istotnie ograniczających obciążenia podatkowe i poprawiających płynność.

Dodatkowo “Rzeczpospolita” przyznała PwC Polska czołowe miejsce na podium  w kategorii “firm rozdających karty dla giełdzie”. Spośród licznego grona naszych klientów aż 118 firm to spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przypominamy, że w tegorocznym badaniu PwC CEO Survey aż 90% prezesów firm w Polsce jako największe ryzyko dla rozwoju ich organizacji w przyszłości wskazało na niepewność związaną z regulacjami podatkowymi.  W tak dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym, w którym dodatkowe trudności sprawia ciągle trwająca pandemia, podatki stanowią jeden z kluczowych obszarów funkcjonowania firm.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas