Jak wejść na rynek chiński?

CEE China Business Group

Jak bezpiecznie inwestować na chińskim rynku? Dowiedź się jak założyć spółkę w Chinach, jakie są prawne formy jej założenia,jak nawiązać joint-venture, przejąć firmę w Chinach.

Wzrost gospodarczy w Chinach wynosi prawie 7%. Polscy przedsiębiorcy sprzedali w Chinach towary warte ponad 1,5 mld EUR. Mimo, to Polska pod względem eksportu do Chin zajmuje dopiero 12 pozycję wśród krajów UE

Szkoda, bo rynek zbytu jest duży bowiem liczba ludności w Chinach to 1,4 mld. W PwC postanowiliśmy zbudować China Business Group - zespół, który wspiera zarówno klientów azjatyckich prowadzących działalność lub rozważających wejście na rynki krajów Europy Środkowo- Wschodniej (CEE) jak i firmy z regionu CEE chcące inwestować w Chinach. Eksperci China Business Group dobrze znają specyfikę prwną i podatkową oraz kulturę biznesową tego regionu. Mając bogate doświadczenie w inwestycjach zagranicznych, specjalistyczną wiedzę branżową, dobre relacje z agendami rządowymi, a także współpracując z biurami PwC na świecie jesteśmy w stanie świadczyć wszechstronne usługi doradcze przedsiębiorcom inwestującym za granicą.

Kluczowe obszary naszych usług

Dlaczego PwC China Business Group?

  • Zapewniamy jeden punkt kontaktowy i koordynację prac w ramach 29 krajów 
  • Porozumiewamy się w języku chińskim 
  • Rozumiemy chińską kulturę gospodarczą 
  • Mamy doświadczenie we współpracy z klientami z Chin i Azji
  • Łączymy kompetencje różnych kultur z dogłębnym zrozumieniem miejscowych regulacji

Playback of this video is not currently available

Skontaktuj się z nami

Tomasz Barańczyk

Tomasz Barańczyk

Partner, leader of ESG initiatives, PwC Polska

Tel.: +48 22 746 4852

Obserwuj nas