Field Service Management

Optymalizacja pracy ekipy pracującej w terenie

Satysfakcja klienta a optymalizacja kosztów

Zarządy firm stawiają przed menedżerami załóg terenowych coraz wyższe wymagania - oczekują wzrostu satysfakcji klienta przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów operacyjnych, bez obniżania bezpieczeństwa czy jakości

Optymalizacja przyjmowania, przypisywania, zlecania i realizacji usług świadczonych w lokalizacji klienta – te wszystkie części związane z obsługą w terenie muszą działać spójnie i płynnie.

Wyposaż swoją załogę techników terenowych w system optymalizujący ich pracę oraz organizujący najlepszy rozkład zadań z uwzględnieniem zmian w czasie rzeczywistym. Pomożemy ci wprowadzić do twojej firmy system klasy Field Service Management, dzięki czemu będziesz mógł zaoferować swoim klientom wybór godziny odwiedzin technika z dokładnością do 30 minut.

W PwC łączymy wyjątkowe umiejętności doradcze z ponad 10 letnim doświadczeniem we wdrożeniach systemów z obszaru Customer Service i Customer Experience

Procesy obsługowe znamy ze strony biznesowej i technicznej, dlatego do wdrażania zmian w obszarze obsługowym podchodzimy holistycznie. Takie podejście pozwala nam wdrożyć realistyczne i optymalne rozwiązania dla naszych klientów.

» Satysfakcja klienta. Implementacja rozwiązań Field Service Management zapewnia holistyczne podejście do wyzwań i pozwala zmaksymalizować poziom satysfakcji klienta.

» Efektywność Operacyjna. Firmy stosujące rozwiązania z rodziny Field Service Management wykazują 75% redukcję nadgodzin oraz 47% wzrost finalizacji zleceń w ujęciu dziennym.

» Widok dostosowany do czasu rzeczywistego. Pomożemy ci stworzyć zbiór realnych zasobów i zamówień, aby aktywnie angażować ekipę pracującą w terenie.

» Nieograniczony dostęp. Zawsze, wszędzie, za pomocą wybranego urządzenia i o każdej porze będziesz miał możliwość połączenia się ze swoimi pracownikami terenowymi i podgląd na rzeczywisty harmonogram zleceń.


Pomożemy ci:

  • zautomatyzować twój harmonogram obsługi klientów
  • zwiększyć możliwość pracowników terenowych, aby jak najefektywniej wykorzystywać każdą interakcję z klientami
  • przewidywać problemy i rozwiązywać je, zanim zostanie złożone zażalenie
  • zintegrować harmonogram, wysyłki, zamówienia, realizacje, fakturowanie, informacje zwrotne za pomocą jednego, skonfigurowanego rozwiązania

Technologie wspierające

Oracle Field Service Cloud

To nowoczesne narzędzie pozwalajcie na efektywne planowanie cennych zasobów działów serwisowych czy wsparcia (takich jak umiejętności i czas pracowników oraz narzędzia). Pomaga optymalizować trasy i harmonogramy pracy w oparciu o modele predykcyjne i w czasie rzeczywistym, poprawia kooperacje pomiędzy zespołami, a także podtrzymuje dwukierunkową komunikację z użytkownikami końcowymi. Ułatwia zarządcom budynków (facility management) i kierownikom ekip serwisowych nie tylko podnosić efektywność operacyjną, ale i realnie przyczynia się do podniesienia satysfakcji klientów.

Dowiedz się więcej o doświadczeniu PwC w tym obszarze i porozmawiaj z naszym ekspertem:

Umów się na spotkanie Discovery

Salesforce Service Cloud

Service Cloud zapewnia pełną wiedzę o kliencie oraz szybką i spersonalizowaną obsługę posprzedażową w każdym kanale komunikacji i na dowolnym urządzeniu. Narzędzie zwiększa efektywność agentów i pozwala sprostać wymaganiom nowoczesnego klienta, który jest stale podłączony do sieci i często zmienia formy kontaktu. Service Cloud automatyzuje procesy obsługi i opieki nad klientem (np. call center, contact center) i umożliwia natychmiastowy dostęp do bazy wiedzy i potencjalnych rozwiązań problemów. Platforma optymalizuje wykorzystanie agentów z uwzględnieniem ich kompetencji, co pozwala zachować najwyższe standardy obsługi, które przekładają się na zwiększenie lojalności klientów wobec marki.

Dowiedz się więcej o doświadczeniu PwC w tym obszarze i porozmawiaj z naszym ekspertem:

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Stanisław Piechowicz

Director, PwC Polska

Tel.: +48 515 266 619

Obserwuj nas