Technologie zarządzania zasobami ludzkimi teraz i w przyszłości

Sukces współczesnego biznesu zapewniają przede wszystkim ludzie. Dzięki ich talentom, kreatywności oraz zaangażowaniu firmy zwiększają swój potencjał

Z drugiej strony to właśnie z pracownikami wiążą się dzisiaj największe wyzwania. Brak talentów, niesprzyjająca kultura organizacyjna, nieadekwatne programy motywacyjne czy też złe zarządzanie obszarem HR mogą negatywnie wpłynąć na konkurencyjność i przychody firmy.

 

40% firm już przeniosło swoje główne aplikacje do chmury, a około jedna trzecia pozostałych aktywnie planuje ich przeniesienie.

Najczęściej wskazywane powody korzystania z chmury w celu realizacji procesów HR

70 %

innowacyjność oprogramowania, szybka dostępność nowych wersji

50 %

mniejsza zależność od IT

44 %

niższe koszty

Priorytetem pracodawców na najbliższe lata powinna być przemyślana strategia zarządzania ludźmi uwzględniająca włączanie pracowników w dyskusję na temat transformacji cyfrowej, zmian technologicznych oraz procesu wdrażania tych zmian w firmach

Nowe technologie mogą znacząco usprawnić funkcjonowanie działów HR – począwszy od procesów rekrutacji na zarządzaniu talentami kończąc. Już po raz czwarty PwC przeprowadziło badanie w celu prześledzenia zmian w podejściu firm do rozwiązań technologicznych wspierających zarządzanie zasobami ludzkimi.

W tegorocznej edycji przyjrzeliśmy się, w jaki sposób wdrażane są rozwiązania chmurowe w przedsiębiorstwach oraz jak priorytetyzuje się aplikacje analityczne w celu usprawnienia pracy działów HR. Wyniki badania pokazują, że firmy przenoszą swoje procesy związane z zasobami ludzkimi do chmury i robią to w rekordowym tempie. Dwa lata temu 68% organizacji lokowało co najmniej jeden proces zarządzania zasobami ludzkimi w chmurze. W 2017 r. wskaźnik ten wzrósł do 73%. Z firm, które wciąż korzystają z aplikacji lokalnych (hostowanych w budynku firmy) w celu zarządzania kluczowymi procesami HR, blisko 1/3 aktywnie planuje ich przeniesienie do chmury w ciągu następnych 12-18 miesięcy.

Zmiany w podejściu do narzędzi analitycznych HR

Poprosiliśmy o wskazanie najważniejszych potrzeb w zakresie wsparcia technologii HR, planowanych wdrożeń, aktualizacji oraz analityki zasobów ludzkich. Firmy, którym zależy na rozwoju możliwości analitycznych, poszukują narzędzi umożliwiających:

  • zastosowanie koncepcji „big data” w odniesieniu do kwestii związanych z HR,
  • wykorzystanie danych umieszczonych w chmurze w celu wsparcia zdolności w zakresie analityki predykcyjnej,
  • lepszą sprawozdawczość, nieograniczającą się do raportów z działalności i raportów zgodności,
  • kompilowanie danych ze źródeł zewnętrznych,
  • wybór relewantnych mierników oraz kluczowych wskaźników wydajności oraz ich wizualizację przy pomocy łatwych w użyciu tablic,
  • zwiększenie wykorzystania analityki HR (np. raporty strategiczne, tablice itp.) przez partnerów biznesowych HR oraz liderów.

Aplikacje analityczne pozwolą na połączenie uczenia maszynowego z analityką, umożliwiając wykorzystanie coraz większej ilości nieustrukturyzowanych danych.

 

Nowa technologia HR dla firm

Szefowie działów HR mają do dyspozycji szeroki wachlarz technologii sprzyjających poprawie efektywności oraz usprawnieniu procesów analitycznych w firmie. Wszyscy liderzy powinni poznać możliwości przedstawionych poniżej czterech technologii:

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

< Back

< Back
[+] Read More

Skontaktuj się z nami

Obserwuj nas