PwC było doradcą funduszy zarządzanych przez Aberdeen Standard Investments przy transakcji OZE

02/04/21

Fundusze zarządzane przez Aberdeen Standard Investments („ASI”) podpisały umowę zakupu 130 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 122 MW. PwC było wiodącym doradcą transakcyjnym ASI. To już 6. transakcja na tym rynku wspierana przez ekspertów PwC w tym roku. 

Projekty zostały przygotowane przez R.Power, jednego z wiodących deweloperów fotowoltaicznych w Polsce, a po uruchomieniu zostaną przejęte przez ASI. Umowa kredytowa została podpisana z konsorcjum banków ING Bank Śląski i BNP Paribas Bank Polska.

Aberdeen Standard Investments to globalna firma zarządzająca aktywami. Zatrudnia ponad 1000 specjalistów inwestycyjnych, którzy zarządzają aktywami o wartości 510.4 mld euro. ASI ma klientów w ok. 80 krajach obsługiwanych przez ponad 40 biur na całym świecie.

Inwestycja wspiera transformację energetyczną w Polsce, zwiększając moc zainstalowaną w projektach OZE i zmniejsza zależność państwa od produkcji energii z paliw kopalnych.

Zespołem PwC kierowali Agnieszka Gajewska i Łukasz Stanecki (zespół Capital Project & Infrastructure) przy współpracy z zespołem odpowiedzialnym za elektroenergetykę PwC kierowanym przez Dorotę Dębińską-Pokorską przy wsparciu Jana Biernackiego i zespołem fuzji i przejęć Adama Demusiaka i Andrzeja Rusiniaka.

To już 7. transakcja PV zrealizowana przez ASI i wspierana z sukcesem przez PwC w roli wiodącego doradcy transakcyjnego w okresie ostatnich 24 miesięcy oraz 6. transakcja OZE wspierana przez PwC zamknięta tylko w 2021 roku.

Aberdeen Standard Investments jest globalną firmą zarządzającą aktywami, która tworzy długoterminową wartość dla swoich klientów. Współpracując z ponad 1000 specjalistów inwestycyjnych, zarządza aktywami o wartości 510,4 mld EUR* na całym świecie i ma klientów w ok. 80 krajach (*wg stanu na 31 grudnia 2020 r.).

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas