Kwalifikacje, kompetencje i umiejętności zawodowe

CIMA, CIA, ACCA, ACCA DipIFR, CIPD

Jednym ze sposobów na wypromowanie swojej osoby i zdobycie przewagi nad konkurencją na rynku pracy jest uzyskanie międzynarodowej kwalifikacji

Zdobywanie kwalifikacji zawodowych staje się teraz bardzo modne. Jednak w Polsce liczba osób, która posiada członkowstwo (czyli zdała wszystkie egzaminy i wykazała się odpowiednim dla danej kwalifikacji doświadczeniem) w międzynarodowych stowarzyszeniach jest nadal nieliczna. Rozpoczynając naukę dołączasz do bardzo prestiżowego grona osób, wśród których znajdują się zarówno praktycy biznesu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak i absolwenci prestiżowych studiów podyplomowych czy MBA. 

 

Zdobycie międzynarodowej kwalifikacji potwierdza również biegłą znajomość języka angielskiego oraz terminologii biznesowej. Przyszły pracodawca będzie miał pewność, że kandydat, którego zatrudnia będzie wysoce wykwalifikowanym pracownikiem. Co istotne - kwalifikacje są rozpoznawalne globalnie, co otwiera dodatkowe możliwości kariery.

Zakres wiedzy, jakiego dotyczą egzaminy jest dużo szerszy w porównaniu ze standardem uniwersyteckim. Wiedza, którą zdobywasz jest zdecydowanie bardziej dostosowana do wymogów pracy w środowisku biznesowym i lepiej przygotowuje Cię na jego późniejsze wyzwania. Studenci uczą się nie tylko suchej teorii, ale przede wszystkim jej praktycznego zastosowania. 

Zachęcamy do zapoznania się z kwalifikacjami, które odpowiadają Twojemu profilowi zawodowemu, preferowanej ścieżce kariery oraz zainteresowaniom.

W poniższych zakładkach znajdziesz więcej informacji na temat wybranych kwalifikacji. 


Wybierz kwalifikację zawodową:


Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) powstał w Londynie w 1919 roku. Instytut zajmuje się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami, oferując program międzynarodowych kwalifikacji zawodowych w dziedzinie rachunkowości zarządczej.

CIMA to prężna międzynarodowa organizacja, obecnie skupiająca ponad 227,000 członków oraz studentów ze 179 krajów świata. Certyfikaty CIMA są cenione przez pracodawców na całym świecie. Osoby posiadające kwalifikacje CIMA to obecni lub przyszli dyrektorzy finansowi, kontrolerzy finansowi, konsultanci oraz analitycy.

Co wyróżnia CIMA?

CIMA to przede wszystkim praktyczne podejście do kwestii związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Program i zakres kwalifikacji stworzony został w oparciu o konsultacje z przedstawicielami międzynarodowych organizacji i w pełni odpowiada ich oczekiwaniom.

 

CIMA Akademia PwC

 

 


Dlaczego warto studiować CIMA z Akademią PwC?

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

Dowiedz się więcej ›

< Back

< Back
[+] Read More

Certyfikowany Audytor Wewnętrzny (The Certified Internal Auditor®, CIA®) to globalnie uznawany certyfikat z dziedziny audytu wewnętrznego, który został ustanowiony w 1973 roku. Tytuł CIA® jest przyznawany przez Instytut Audytorów Wewnętrznych (The Institute of Internal Auditors, IIA) i jest jedynym akceptowalnym na całym świecie certyfikatem tego typu.


Audytorzy wewnętrzni ubiegają się o certyfikat CIA z wielu powodów, między innymi w celu:

  • zdobycia autorytetu i szacunku w środowisku biznesowym,
  • usprawnienia swoich kompetencji i umiejętności,
  • uzyskania wyższego wynagrodzenia,
  • wzbogacenia CV oraz uzyskania więcej możliwości zatrudnienia,
  • potwierdzenia zaangażowania w przestrzeganie wysokich standardów zawodowych.

Aktualna oferta kursów przygotowawczych CIA


ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest międzynarodową organizacją o ponadstuletniej historii. ACCA oferuje rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje przeznaczone dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze rachunkowości, finansów i zarządzania.

ACCA to organizacja, które wspiera 162 000 członków oraz 428 000 studentów w 175 krajach. W Polsce zrzesza  już 1350 członków, a kolejne 3500 studentów jest w trakcie uzyskiwania kwalifikacji ACCA. Członkowie ACCA mają większe możliwości rozwijania kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów, na stanowiskach takich jak: kontroler, analityk finansowy, audytor, manager i dyrektor finansowy, a nawet członek zarządu.

Dlaczego warto wybrać ACCA?

ACCA to prestiżowa kwalifikacja zawodowa doceniana przez pracodawców na całym świecie, dzięki ktorej zwiększysz swoje szanse na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy. Program ACCA pokrywa wszelkie zagadnienia niezbędne do zarządzania finansami w przedsiębiorstwie.


DipIFR lub "ACCA Diploma in international financial reporting" to międzynarodowy dyplom poświadczający biegłość w zakresie MSSF, wydany przez największą na świecie organizację zrzeszającą profesjonalistów z dziedziny finansów i rachunkowości - Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

Program ten jest dedykowany specjalitom pracującym w księgowości, audycie i finansach, którzy chcą przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego z zakresu Międzynarodowej Sprawozdawczości Finansowej i poszerzyć swoją wiedzę o teoretyczne i praktyczne aspekty MSSF.

Uczestnicząc w programie otrzymasz:

  • dogłębną wiedzę i zrozumienie głównych zasad MSSF,
  • zdolność prawidłowego raportowania w zakresie sprawozdawczości MSSF, w tym konsolidacji sprawozdań finansowych,
  • umiejętność praktycznego zastosowania MSSF,
  • praktyczne doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych według MSSF,
  • możliwość uczestnictwa w dyskusjach i wykładach oparty o praktyczne przykłady.

Aktualna oferta kursów przygotowawczych ACCA DipIFR

Darmowy webinar

Zaplanuj szkolenia na jesień 2024 i razem z Akademią PwC zdobądź dyplom ACCA DipIFR

Darmowy webinar
20.06.2024; 17:30 CET

Więcej

Wybierz dyplom ACCA DipIFR i zdobądź unikatową wiedzę w zakresie MSSF

Darmowy webinar
29.02.2024; 17:30 CET

Więcej

Zdobądź ACCA Diploma in International Financial Reporting (DipIFR)-2024

Darmowy webinar
28.11.2023; 17:30 CET

Więcej

CIPD (Chartered Institute of Personnel Development) to jedna z wiodących instytucji profesjonalnych w zakresie HR i rozwoju, zrzeszająca ponad 135 000 członków na całym świecie.

Dzięki członkostwu można być na bieżąco z wydarzeniami w szybko-rozwijającym się obszarze HR oraz zyskać uznanie profesjonalne. Instytucja wspiera osoby odpowiedzialne za zarządzanie i rozwój ludzi w organizacjach – jej celem jest osiągnięcie zrównoważonych wyników organizacji za pomocą branży zarządzania zasobami ludzkimi, kształtowania myślenia, promowania dobrych praktyk i rozwijania umiejętności zawodowych w sferze zarządzania zasobami ludzkimi. Certyfikaty CIPD potwierdzają wysokie kwalifikacje zawodowe członków i stanowią przepustkę do kariery w branży HR.

Skontaktuj się z nami

Svitlana Zasukhina

Trener, Starszy Manager, MBA, CFA, ACMA/CGMA, CIA, PwC Polska

Tel.: +48 519 062 937

Angelika Łapat

Koordynator szkoleń, PwC Polska

Tel.: +48 519 507 854

Arkadiusz Radomyski

Koordynator szkoleń, PwC Polska

Tel.: +48 571 778 162

Obserwuj nas