Dotacje

Odkryj nowe możliwości – pozyskaj dotacje i rozliczaj projekty

Złożenie prawidłowego wniosku i podpisanie umowy o dofinansowanie to dopiero sam początek drogi do faktycznego otrzymania dotacji. Najwięcej trudności zazwyczaj sprawiają realizacja projektu i jego poprawne rozliczenie. Mimo to dotacje dają ogromne możliwości rozwoju dzięki kapitałowi na inwestycje, rozszerzenie usług czy ekspansję zagraniczną. 

Prawdopodobieństwo uzyskania dotacji zwiększają nie tylko poprawnie wypełnione wnioski oraz przygotowane dokumenty, lecz także odpowiednio przeprowadzone i rozliczone projekty.

Jak wygląda proces pozyskania dotacji?

Analiza projektów oraz plan działania

Prace należy rozpocząć od analizy planów rozwojowych na 2-3 lata pod kątem możliwości pozyskania dotacji lub ulg podatkowych na B+R. Następnie trzeba opracować szczegółowy plan działania i na bieżąco monitorować pojawiające się możliwości.

View more

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Kolejnym krokiem do pozyskania dotacji jest przygotowanie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej wraz z wymaganymi załącznikami.

View more

Szkolenie zespołu projektowego

Należy zadbać o przeszkolenie zespołu projektowego z zasad realizacji dofinansowanego projektu, a w późniejszych etapach kontrolować i audytować realizację projektu.

View more

Rozliczanie grantów

Ostatnim krokiem jest rozliczenie dotacji, w tym analiza kosztów i korzyści społecznych.

View more

Skontaktuj się z nami

Jolanta Kokosińska

Partner, PwC Polska

Tel.: +48 502 184 656

Obserwuj nas