{{item.title}}
{{item.text}}
{{item.title}}
{{item.text}}
Bezzwrotne dotacje to atrakcyjna forma wsparcia realizacji projektów inwestycyjnych, badawczo-rozwojowych i prośrodowiskowych. W obecnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 przedsiębiorcy mogą liczyć na szerokie wsparcie z Funduszy UE. Dodatkowo, do dyspozycji przedsiębiorców pozostają również dofinansowania ze środków krajowych, Krajowego Planu Odbudowy czy środków dystrybuowanych bezpośrednio z Komisji Europejskiej. Format nowych konkursów sprawia, że kluczowym czynnikiem sukcesu przy ubieganiu się o dotacje jest przede wszystkim odpowiednie zaprojektowanie i wymodelowanie projektu oraz wcześniejsze przygotowanie niezbędnych informacji uprawdopodobniających sukces planowanego przedsięwzięcia.
Z drugiej strony kompleksowość naborów pozwala na pozyskanie dotacji “szytej na miarę”, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie na różne obszary prowadzonej działalności.
Chcesz poznać ofertę?
Napisz do nas
Przedmiot wsparcia: Wsparcie na kompleksowe projekty z zakresu: prac B+R, wdrożeń innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, rozwoju kompetencji pracowników, cyfryzacji i zazieleniania przedsiębiorstw
Beneficjenci:
mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
duże przedsiębiorstwa
Moduły obligatoryjne:
duże przedsiębiorstwa: moduł prace B+R
mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa: moduł prace B+R lub moduł wdrożenie innowacji
Wysokość wsparcia: do 80% w zależności od rodzaju i lokalizacji projektu oraz wielkości przedsiębiorstwa
Forma wsparcia: dotacja
Terminy naborów:
21 lutego - 12 kwietnia 2023
13 kwietnia - 15 czerwca 2023
5 września - 31 października 2023
Przedmiot wsparcia: Wsparcie na wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, które prowadzą do nowych lub znacząco ulepszonych produktów, usług lub procesów
Beneficjenci: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
Wysokość wsparcia: do 70% w zależności od lokalizacji projektu oraz wielkości przedsiębiorstwa
Forma wsparcia: dotacja
Terminy naborów: 23 marca - 31 maja 2023
Przedmiot wsparcia: Wsparcie na inwestycje dotyczące zwiększenia energooszczędności procesów w przedsiębiorstwie polegające na modernizacji linii technologicznych oraz budynków i budowli, w tym budowie i modernizacji istniejącej instalacji OZE
Beneficjenci:
mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
mid-caps
Wysokość wsparcia: do 70% w zależności od lokalizacji projektu, wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju kosztu kwalifikowanego
Forma wsparcia: dotacja
Terminy naborów:
6 czerwca - 17 sierpnia 2023
22 sierpnia - 21 listopada 2023
Przedmiot wsparcia: Finansowanie inwestycji mających w celu transformacji cyfrowej i automatyzacji przedsiębiorstw, w tym m.in.:
Beneficjenci: duże przedsiębiorstwa
Wysokość wsparcia: do 50% w zależności od lokalizacji projektu oraz wielkości przedsiębiorstwa
Forma wsparcia: dotacja
Minimalna wartość projektu: 8 mln PLN
Budżet konkursu: 1,4 mld PLN
Planowany termin naboru: maj 2023
Pozyskaliśmy dla naszych klientów ponad 4,8 mld PLN wsparcia w formie dotacji i ulg podatkowych
Realizujemy projekty kompleksowo od etapu strukturyzacji projektu aż po jego rozliczenie
Nasze kompetencje to nie tylko dotacje - wspieramy klientów także we wdrażaniu ulg podatkowych, dzięki którym zwiększamy oszczędności naszych klientów
Jesteśmy częścią globalnej organizacji, dlatego jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszystkie biznesowe potrzeby przedsiębiorstw
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oficjalnie zainaugurowało prace Komitetu Monitorującego Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Nabór wniosków wystartował 21 lutego. Obejrzyj materiał wideo i dowiedz się więcej o zasadach ubiegania się o środki w ramach Programu.
Długość: 2:02
Kredyt ekologiczny to zupełnie nowy instrument zaplanowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy w II kwartale 2023 roku. Pierwszy nabór wniosków rusza 6 czerwca.
Długość: 1:37
Kredyt technologiczny to instrument wsparcia inwestycji, polegających na wdrożeniu nowych rozwiązań technologicznych. Przedsiębiorcy mogą z niego skorzystać w I kwartale 2023 roku - nabór wniosków rusza 23 marca.
Długość: 1:46
21 lutego ruszył pierwszy nabór wniosków w konkursie Ścieżka SMART, w ramach którego przedsiębiorcy będą mogli otrzymać wsparcie na projekty modułowe, obejmujące wiele obszarów działalności: badawczo-rozwojową, inwestycyjną, a także działania związane z rozwojem kompetencji pracowników i zazielenieniem przedsiębiorstw.
Długość: 3:43
Szukasz więcej materiałów wideo?
Kliknij w przycisk w celu rozwinięcia reszty materiałów
W konkursie Ścieżka SMART - oprócz modułów obligatoryjnych - przedsiębiorcy mogą skorzystać także z modułów fakultatywnych. Jednym z nich jest moduł infrastruktura B+R, którego celem jest utworzenie lub rozwój centrum badawczo-rozwojowego na terytorium Polski.
Długość: 1:52
Celem modułu cyfryzacja jest wsparcie inwestycji związanych z zastosowaniem rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwie, które zmierzają do cyfryzacji produkcji i procesów, jak i cyfryzacji produktów, usług, modelu biznesowego oraz podniesienia poziomu cyberbezpieczeństwa.
Długość: 2:19
Moduł zazielenienie może pełnić rolę modułu fakultatywnego, zarówno w przypadku projektów realizowanych przez MŚP, jak i duże firmy. Głównym celem modułu jest promowanie idei propagujących zrównoważony rozwój.
Długość: 2:51
Celem modułu internacjonalizacja jest wsparcie przedsiębiorstw w promowaniu swoich produktów (rozumianych jako wyroby lub usługi) za granicami kraju. Jakiej wysokości wsparcie można otrzymać? Na co można przeznaczyć dofinansowanie? Między innymi na te pytania odpowiadamy w materiale wideo.
Długość: 2:21
Moduł kompetencje zakłada wsparcie dla firm mających na celu doskonalenie kompetencji pracowników i osób zarządzających, zdobywanie przez nich nowych umiejętności, a także wiedzy oraz kwalifikacji.
Długość: 2:46
Ksenia Kosiak
Alicja Szumiec-Jurasińska