{{item.title}}
{{item.text}}
{{item.title}}
{{item.text}}
Od 1 stycznia 2022 r. Polscy podatnicy uzyskali możliwość dobrowolnego wystawiania i odbierania faktur ustrukturyzowanych (e-Faktur) przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Od momentu ogłoszenia planów w zakresie wprowadzenia KSeF, zapowiadano, że docelowo e-fakturowanie z czasem stanie się zasadniczą formą dokumentowania transakcji. Data wejścia w życie tego obowiązku kilkukrotnie ulegała jednak zmianie. Zgodnie z obecnymi założeniami, e-fakturowanie stanie się obowiązkowe od: 1 lutego 2026 r. dla podatników, których wartość obrotów przekroczyła 200 mln PLN w poprzednim roku, a od 1 kwietnia 2026 r. - dla pozostałych podatników.
Zapoznaj się z materiałami, które pomogą przygotować Twoją firmę do wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur.
Dlaczego najważniejszym aspektem udanej integracji faktur ustrukturyzowanych jest współpraca pomiędzy biznesem jak i IT oraz współodpowiedzialność za wszystkie fazy projektu?
Posłuchaj podcastu w którym, Tomasz Cieślar Manager w zespole Tax Technology mówi, dlaczego wdrożenie KSeF nie jest tylko wyzwaniem biznesowym, ale także technologicznym i dlaczego na styku tych właśnie obszarów zachodzi transformacja.
Długość: 15:58
Jakich danych wymagają organy podatkowe do wystawienia faktury ustrukturyzowanej przez KSeF, a jakie będzie można podać opcjonalnie? I jak do tego mają się wymogi dotyczące zawartości faktury wskazane w ustawie o VAT?
W kolejnym odcinku podcastu Romuald Rzeszutko z zespołu Tax Technology przybliża szczegóły danych przekazywanych na e-fakturze zgodnie z najnowszą wersją schemy opublikowaną przez Ministerstwo Finansów.
Długość: 20:36
Czym jest KSeF dla administracji skarbowej? Jak Ministerstwo Finansów ocenia przygotowanie przedsiębiorców do wdrożenia KSeF? Czy istnieje możliwość odroczenia wejścia w życie obowiązkowego e-fakturowania?
A przede wszystkim - dlaczego warto już teraz wdrożyć KSeF?
Na te i inne pytania odpowiada Krzysztof Rogowski - Kierownik Projektu Krajowy System e-Faktur z Ministerstwa Finansów podczas rozmowy z Andrzejem Pałysem Dyrektorem PwC Polska.
Długość: 20:19
Jak powinna wyglądać efektywna komunikacja odnośnie KSeF między zespołami technicznymi, podatkowymi, księgowymi i technologicznymi? O tym jak sprostać wyzwaniom komunikacyjnym rozmawiają Anna Bakera, menadżerka PwC Polska w zespole Tax oraz Andrzej Pałys, dyrektor PwC Polska.
370 pól KSeF może przerażać. Posłuchaj podcastu poświęconego o e-fakturze, by nie zostać w tyle!
Długość: 25:22
Posłuchaj 5. odcinku podcastu poświęconego e-Fakturze, w którym Magdalena Brzuszczyńska, dyrektorka w zespole Tax Technology PwC dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem we wdrożeniach różnych rozwiązań finansowo-podatkowych na systemach ERP, a od ponad roku głównie rozwiązań KSeF, a także przestrzeże przed najczęściej popełnianymi błędami w trakcie wdrożenia.
Długość: 21:22
Wesprzemy Twoją organizację w wyzwaniach związanych z rewolucyjną zmianą i pomożemy dostosować biznes do nowych regulacji.
Oferujemy profesjonalne narzędzia i kompleksowe wsparcie: procesowo - podatkowe, systemowo-technologiczne, prawne, wsparcie PMO i zarządzenie zmianą, Managed Services.