Kompendium wiedzy dla Twojej firmy o KSeF

Poznaj wymagania i dostosuj się na czas do obowiązkowej e-faktury.

Od początku stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie stosować faktury ustrukturyzowane, zaś od 1 lipca 2024 ich stosowanie w obrocie gospodarczym stanie się obligatoryjne.

Obowiązkowa E-faktura od 1 lipca 2024 roku

Jak przygotować się do jej wdrożenia?

Zapoznaj się z naszymi materiałami, w tym aktualnościami, artykułami, podcastami oraz webinarami, które pomogą przygotować Przedsiębiorstwo do wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur.

Polecane artykuły

Poznaj nasze dedykowane rozwiązania


E-faktura. Wsparcie dla Twojej firmy we wdrażaniu faktur ustrukturyzowanych.

Taxolite e-Invoicing Tool

Dedykowane narzędzie do e-faktury KSeF pozwala na pełne i elastyczne dostosowanie się do nadchodzących zmian bez konieczności adaptacji systemów ERP, czy systemów billingowych lub zmiany kluczowych procesów integracji systemów już wdrożonych i funkcjonujących w przedsiębiorstwie.

Statutory Compliance Suite: e-Invoicing PL KSeF

Kompleksowe rozwiązanie, które w czasie rzeczywistym obsługuje wymianę e-faktur z KSeF. Procesy wystawiania i odbioru e-faktur są w pełni zautomatyzowane i integrują się nieinwazyjnie ze standardowymi procesami SAP, z założeniem minimalizacji ingerencji użytkownika. Aplikacja jest dostępna w języku polskim i angielskim.

Poznaj oba rozwiązania

Posłuchaj podcastu


podcast e-faktura

Odcinek 1: Integracja danych i systemów jako jedno z głównym wyzwań technologicznych w procesie wdrażania faktur ustrukturyzowanych 

Dlaczego najważniejszym aspektem udanej integracji faktur ustrukturyzowanych jest współpraca pomiędzy biznesem jak i IT oraz współodpowiedzialność za wszystkie fazy projektu?

Posłuchaj podcastu w którym, Tomasz Cieślar Manager w zespole Tax Technology mówi, dlaczego wdrożenie KSeF nie jest tylko wyzwaniem biznesowym, ale także technologicznym i dlaczego na styku tych właśnie obszarów zachodzi transformacja.

Długość: 15:58

podcast e-faktura

Odcinek 2: Podróż przez e-fakturę - jakie dane będą przekazywane do KSeF zgodnie ze schemą.

Jakich danych wymagają organy podatkowe do wystawienia faktury ustrukturyzowanej przez KSeF, a jakie będzie można podać opcjonalnie? I jak do tego mają się wymogi dotyczące zawartości faktury wskazane w ustawie o VAT?

W kolejnym odcinku podcastu Romuald Rzeszutko z zespołu Tax Technology przybliża szczegóły danych przekazywanych na e-fakturze zgodnie z najnowszą wersją schemy opublikowaną przez Ministerstwo Finansów.

Długość: 20:36

podcast e-faktura

Odcinek 3: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Długość: 00:00

Playback of this video is not currently available

1:45

Agnieszka Kurzeja:

Przesyłanie ksiąg i ewidencji w formacie elektronicznym

6 października 2021 | Digitalizacja komunikacji podatników z organami podatkowymi w Polskim Ładzie. Kogo dotyczy i na jakich zasadach? Zapraszamy do obejrzenia video, w którym nasza ekspertka krótko omawia te zagadnienia.

Długość: 01:45

Playback of this video is not currently available

0:54

Grzegorz Kuś:

Ulgi na CSR

16 września 2021 | Finansowanie sportu, kultury lub nauki z nielicznymi wyjątkami nie dawało prawa do preferencji podatkowych. Ulga na CSR ma to zmienić i zachęcić więcej firm do działalności sponsoringowej poprzez możliwość dodatkowego odliczenia wydatków z tego tytułu.

Długość: 00:54

Playback of this video is not currently available

3:56

Dorota Wolna, Marcin Jaworski:

Podatek minimalny

14 września 2021 | Podatek minimalny w podatku dochodowym od osób prawnych, czyli jedna z najistotniejszych nowości, która pojawiła się w projekcie skierowanym do Sejmu 8 września br. Kogo będzie dotyczyć? Ile będzie wynosić stawka podatku? Jak będzie rozliczany? Na te oraz inne pytania dotyczące odpowiadają nasi eksperci w najnowszym materiale o Polskim Ładzie.

Długość: 03:56

Playback of this video is not currently available

3:42

Wojciech Gede: 

Polski Ład - Opcja opodatkowania usług finansowych

6 września 2021 | Zgodnie z projektowanymi zapowiedziami, od 1 stycznia 2022 roku podatnicy mają otrzymać możliwość opodatkowania usług finansowych, które to aktualnie korzystają ze zwolnienia od VAT. Kogo dokładnie obejmie ta opcja i na jakie usługi?

Długość: 03:42

 

Playback of this video is not currently available

0:37

Grzegorz Kuś:

Ulgi na IPO dla emitenta oraz inwestora indywidualnego

19 sierpnia 2021 | Jak wynika z periodycznych raportów IPO Watch w Polsce jest wciąż relatywnie mało debiutów giełdowych. 

Celem ulgi na IPO ma być przyznanie preferencji zarówno emitentom jak i inwestorom indywidualnym pozwalającym uzyskać oszczędności podatkowe związane z debiutem giełdowym.

Długość: 00:37

 

Playback of this video is not currently available

5:12

Piotr Niewiadomski: 

3 kluczowe zmiany dla podatników w cenach transferowych

19 sierpnia 2021 | Obejrzyj wideo z naszym ekspertem i dowiedz się więcej na temat weryfikacji kontrahentów na potrzeby sprawdzenia, czy nie mają rzeczywistego właściciela w rajach podatkowych, porozumienia inwestycyjnego oraz finansowania dłużnego podmiotów powiązanych.

Długość: 05:12

 

Playback of this video is not currently available

2:28

Grzegorz Kuś:

Nowości w ulgach podatkowych dla innowacyjnych firm

18 sierpnia 2021 | Ulga na roboty, ulga na prototypy, czy objęcie nowych produktów ulgą na ekspansję - to tylko część nowości, które znalazły się w Polskim Ładzie. Obejrzyj nagranie i dowiedz się co się zmieni w zakresie ulg podatkowych związanych z działalnością innowacyjną.

Długość: 02:28

 

Playback of this video is not currently available

3:37

Dorota Wolna: 

Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych

5 sierpnia 2021 | W projekcie z dnia 26 sierpnia znalazły się między innymi nowe rozwiązania z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych (podatku CIT), jak również modyfikacje już istniejących mechanizmów.

Obejrzyj nagranie z naszą ekspertką, która podsumowuje tematy CIT, w których Ministerstwo Finansów zaproponowało zmiany.

Długość: 03:37

 

Playback of this video is not currently available

3:50

Dorota Wolna: 

Porozumienie Inwestycyjne i inne zachęty dla inwestorów

4 sierpnia 2021 | Nasza ekspertka omawia zmiany podatkowe określane mianem Polskiego Ładu, które mogą być istotne z punktu widzenia inwestorów. Określane Podatkowym Restartem Gospodarki i  zaproszeniem do Polski inwestorów strategicznych - jakie zachęty znalazły się w projekcie? Obejrzyj nagranie.

Długość: 03:50

 

Webinary i materiały z wydarzeń


podcast e-faktura

Wesprzemy Twoją organizację w wyzwaniach związanych z rewolucyjną zmianą i pomożemy dostosować biznes do nowych regulacji.

Oferujemy profesjonalne narzędzia i kompleksowe wsparcie: procesowo - podatkowe, systemowo-technologiczne, prawne, wsparcie PMO i zarządzenie zmianą, Managed Services.

 


Wyślij zapytanie ofertowe

Zapisz się na newsletter

Magdalena Brzuszczyńska

Senior Manager, Warszawa, PwC Polska

+48 519 508 295

Email

Marcin Sidelnik

Partner, Warszawa, PwC Polska

+48 502 184 961

Email

Paulina Samborska

Menedżer SAP, PwC Polska

+48 519 504 338

Email

Maciej Goc

Starszy Menedżer, Gdańsk, PwC Polska

+48 519 506 486

Email

Obserwuj nas

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami