Kompendium wiedzy dla Twojej firmy o KSeF

Poznaj wymagania i dostosuj się na czas do obowiązkowej e-Faktury.

Podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF od 1 stycznia 2022 r. Obowiązkowe e-fakturowanie zacznie obowiązywać od: 1 lutego 2026 r. dla podatników, których wartość obrotów przekroczyła 200 mln PLN w poprzednim roku i od 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych podatników.

Obowiązkowa e-Faktura

Jak przygotować się do jej wdrożenia?

Zapoznaj się z naszymi materiałami, w tym aktualnościami, artykułami, podcastami oraz webinarami, które pomogą przygotować Przedsiębiorstwo do wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur.

Rozwiąż test wiedzy o Krajowym Systemie e‑Faktur

Sprawdź swoją wiedzę i otrzymaj nasze wskazówki

Polecane artykuły

Poznaj nasze dedykowane rozwiązania


E-faktura. Wsparcie dla Twojej firmy we wdrażaniu faktur ustrukturyzowanych.

Taxolite e-Invoicing Tool

Dedykowane narzędzie do e-faktury KSeF pozwala na pełne i elastyczne dostosowanie się do nadchodzących zmian bez konieczności adaptacji systemów ERP, czy systemów billingowych lub zmiany kluczowych procesów integracji systemów już wdrożonych i funkcjonujących w przedsiębiorstwie.

Statutory Compliance Suite: e-Invoicing PL KSeF

Kompleksowe rozwiązanie, które w czasie rzeczywistym obsługuje wymianę e-faktur z KSeF. Procesy wystawiania i odbioru e-faktur są w pełni zautomatyzowane i integrują się nieinwazyjnie ze standardowymi procesami SAP, z założeniem minimalizacji ingerencji użytkownika. Aplikacja jest dostępna w języku polskim i angielskim.

Poznaj oba rozwiązania

Aktualności

Posłuchaj podcastu


podcast e-faktura

Odcinek 1: Integracja danych i systemów jako jedno z głównym wyzwań technologicznych w procesie wdrażania faktur ustrukturyzowanych 

Dlaczego najważniejszym aspektem udanej integracji faktur ustrukturyzowanych jest współpraca pomiędzy biznesem jak i IT oraz współodpowiedzialność za wszystkie fazy projektu?

Posłuchaj podcastu w którym, Tomasz Cieślar Manager w zespole Tax Technology mówi, dlaczego wdrożenie KSeF nie jest tylko wyzwaniem biznesowym, ale także technologicznym i dlaczego na styku tych właśnie obszarów zachodzi transformacja.

Długość: 15:58

podcast e-faktura

Odcinek 2: Podróż przez e-fakturę - jakie dane będą przekazywane do KSeF zgodnie ze schemą.

Jakich danych wymagają organy podatkowe do wystawienia faktury ustrukturyzowanej przez KSeF, a jakie będzie można podać opcjonalnie? I jak do tego mają się wymogi dotyczące zawartości faktury wskazane w ustawie o VAT?

W kolejnym odcinku podcastu Romuald Rzeszutko z zespołu Tax Technology przybliża szczegóły danych przekazywanych na e-fakturze zgodnie z najnowszą wersją schemy opublikowaną przez Ministerstwo Finansów.

Długość: 20:36

podcast e-faktura

Odcinek 3: Obligatoryjny KSeF - perspektywa Ministerstwa Finansów

Czym jest KSeF dla administracji skarbowej? Jak Ministerstwo Finansów ocenia przygotowanie przedsiębiorców do wdrożenia KSeF? Czy istnieje możliwość odroczenia wejścia w życie obowiązkowego e-fakturowania?

A przede wszystkim - dlaczego warto już teraz wdrożyć KSeF?

Na te i inne pytania odpowiada Krzysztof Rogowski - Kierownik Projektu Krajowy System e-Faktur z Ministerstwa Finansów podczas rozmowy z Andrzejem Pałysem Dyrektorem PwC Polska.

Długość: 20:19

Odcinek 4: KSeF - Jak zapewnić efektywną komunikację między zespołami?

Jak powinna wyglądać efektywna komunikacja odnośnie KSeF między zespołami technicznymi, podatkowymi, księgowymi i technologicznymi? O tym jak sprostać wyzwaniom komunikacyjnym rozmawiają Anna Bakera, menadżerka PwC Polska w zespole Tax oraz Andrzej Pałys, dyrektor PwC Polska.

370 pól KSeF może przerażać. Posłuchaj podcastu poświęconego o e-fakturze, by nie zostać w tyle!

Długość: 25:22

Odcinek 5: KSeF - Czy pół roku wystarczy, żeby wdrożyć KSeF?

Już 1 lipca 2024 roku podatnicy będą zobowiązani do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Czy organizacje, które nie rozpoczęły jeszcze prac wdrożeniowych, zdążą na czas?

Posłuchaj 5. odcinku podcastu poświęconego e-Fakturze, w którym Magdalena Brzuszczyńska, dyrektorka w zespole Tax Technology PwC podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem we wdrożeniach różnych rozwiązań finansowo-podatkowych na systemach ERP, a od ponad roku głównie rozwiązań KSeF, a także przestrzeże przed najczęściej popełnianymi błędami w trakcie wdrożenia.

Długość: 21:22

Playback of this video is not currently available

1:45

Agnieszka Kurzeja:

Przesyłanie ksiąg i ewidencji w formacie elektronicznym

6 października 2021 | Digitalizacja komunikacji podatników z organami podatkowymi w Polskim Ładzie. Kogo dotyczy i na jakich zasadach? Zapraszamy do obejrzenia video, w którym nasza ekspertka krótko omawia te zagadnienia.

Długość: 01:45

Playback of this video is not currently available

0:54

Grzegorz Kuś:

Ulgi na CSR

16 września 2021 | Finansowanie sportu, kultury lub nauki z nielicznymi wyjątkami nie dawało prawa do preferencji podatkowych. Ulga na CSR ma to zmienić i zachęcić więcej firm do działalności sponsoringowej poprzez możliwość dodatkowego odliczenia wydatków z tego tytułu.

Długość: 00:54

Playback of this video is not currently available

3:56

Dorota Wolna, Marcin Jaworski:

Podatek minimalny

14 września 2021 | Podatek minimalny w podatku dochodowym od osób prawnych, czyli jedna z najistotniejszych nowości, która pojawiła się w projekcie skierowanym do Sejmu 8 września br. Kogo będzie dotyczyć? Ile będzie wynosić stawka podatku? Jak będzie rozliczany? Na te oraz inne pytania dotyczące odpowiadają nasi eksperci w najnowszym materiale o Polskim Ładzie.

Długość: 03:56

Playback of this video is not currently available

3:42

Wojciech Gede: 

Polski Ład - Opcja opodatkowania usług finansowych

6 września 2021 | Zgodnie z projektowanymi zapowiedziami, od 1 stycznia 2022 roku podatnicy mają otrzymać możliwość opodatkowania usług finansowych, które to aktualnie korzystają ze zwolnienia od VAT. Kogo dokładnie obejmie ta opcja i na jakie usługi?

Długość: 03:42

 

Playback of this video is not currently available

0:37

Grzegorz Kuś:

Ulgi na IPO dla emitenta oraz inwestora indywidualnego

19 sierpnia 2021 | Jak wynika z periodycznych raportów IPO Watch w Polsce jest wciąż relatywnie mało debiutów giełdowych. 

Celem ulgi na IPO ma być przyznanie preferencji zarówno emitentom jak i inwestorom indywidualnym pozwalającym uzyskać oszczędności podatkowe związane z debiutem giełdowym.

Długość: 00:37

 

Playback of this video is not currently available

5:12

Piotr Niewiadomski: 

3 kluczowe zmiany dla podatników w cenach transferowych

19 sierpnia 2021 | Obejrzyj wideo z naszym ekspertem i dowiedz się więcej na temat weryfikacji kontrahentów na potrzeby sprawdzenia, czy nie mają rzeczywistego właściciela w rajach podatkowych, porozumienia inwestycyjnego oraz finansowania dłużnego podmiotów powiązanych.

Długość: 05:12

 

Playback of this video is not currently available

2:28

Grzegorz Kuś:

Nowości w ulgach podatkowych dla innowacyjnych firm

18 sierpnia 2021 | Ulga na roboty, ulga na prototypy, czy objęcie nowych produktów ulgą na ekspansję - to tylko część nowości, które znalazły się w Polskim Ładzie. Obejrzyj nagranie i dowiedz się co się zmieni w zakresie ulg podatkowych związanych z działalnością innowacyjną.

Długość: 02:28

 

Playback of this video is not currently available

3:37

Dorota Wolna: 

Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych

5 sierpnia 2021 | W projekcie z dnia 26 sierpnia znalazły się między innymi nowe rozwiązania z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych (podatku CIT), jak również modyfikacje już istniejących mechanizmów.

Obejrzyj nagranie z naszą ekspertką, która podsumowuje tematy CIT, w których Ministerstwo Finansów zaproponowało zmiany.

Długość: 03:37

 

Playback of this video is not currently available

3:50

Dorota Wolna: 

Porozumienie Inwestycyjne i inne zachęty dla inwestorów

4 sierpnia 2021 | Nasza ekspertka omawia zmiany podatkowe określane mianem Polskiego Ładu, które mogą być istotne z punktu widzenia inwestorów. Określane Podatkowym Restartem Gospodarki i  zaproszeniem do Polski inwestorów strategicznych - jakie zachęty znalazły się w projekcie? Obejrzyj nagranie.

Długość: 03:50

 

Webinary, spotkania i materiały z wydarzeń


podcast e-faktura

Wesprzemy Twoją organizację w wyzwaniach związanych z rewolucyjną zmianą i pomożemy dostosować biznes do nowych regulacji.

Oferujemy profesjonalne narzędzia i kompleksowe wsparcie: procesowo - podatkowe, systemowo-technologiczne, prawne, wsparcie PMO i zarządzenie zmianą, Managed Services.


Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Magdalena Brzuszczyńska

Director, Warszawa, PwC Polska

+48 519 508 295

Email

Marcin Sidelnik

Partner, Warszawa, PwC Polska

+48 502 184 961

Email

Paulina Samborska

Senior Manager, PwC Polska

+48 519 504 338

Email

Maciej Goc

Dyrektor, Gdańsk, PwC Polska

+48 519 506 486

Email

Obserwuj nas

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami