{{item.title}}
{{item.text}}
{{item.title}}
{{item.text}}
Operator pocztowy zwrócił się do PwC z prośbą o przeanalizowane usług pocztowych end-to-end pod kątem nowej oferty dla konkretnej grupy klientów, przy założeniu krótszego procesu.
Klient chciał poznać opłacalność oferowania nowych usług pocztowych dla danej grupy klientów oraz wpływ na wyniki finansowe. W tym celu potrzebna była rewizja procesów logistycznych i ustalenie czynników koszto-twórczych oraz opracowanie cennika usług.
PwC dostarczyło m.in. Model ABC kosztów dla analizowanych usług. Na bazie oszacowanych kosztów generowany był podział kosztów na strefy bazujący na wskaźnikach efektywności zasobów realizujących daną usługę. Na tej podstawie generowany był cennik nowych usług w podziale na 2 strefy (miejską i wiejską).
PwC opracowało wspólnie z klientem model wyceny kosztów nowych usług oraz kalkulacji kosztu „nieuśrednionego” (uwzględniającego podział na strefę miejską i wiejską). Na tej podstawie model ustalał ceny usług oraz wpływ wprowadzenia nowej oferty na wyniki całej organizacji z uwzględnieniem efektu kanibalizacji istniejących usług oraz efektu skali w przypadku wprowadzenia nowych usług.