Katarzyna Karpiuk

Katarzyna Karpiuk

Counsel, Radca Prawny, Praktyka Polskich Firm Prywatnych, PwC Legal, PwC Polska

Katarzyna zajmuje się kompleksowym doradztwem prawnym na rzecz polskich firm prywatnych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z planowaniem sukcesji oraz wdrożeniem bezpiecznego przekazania biznesu w ręce kolejnego pokolenia, zarówno z wykorzystaniem polskich, jak i zagranicznych instrumentów prawnych (w tym fundacji prywatnych).  Jest także aktywnie zaangażowana w proces legislacyjny mający na celu wprowadzenie instytucji fundacji rodzinnej do krajowego systemu prawnego.

Katarzyna współpracuje ze środowiskiem polskich firm rodzinnych, na bieżąco reagując na potrzeby właścicieli, zapewniając spersonalizowane doradztwo dopasowane do charakterystyki prowadzonego biznesu oraz potrzeb rodziny. Ponadto, czerpie doświadczenie ze współpracy z międzynarodowym środowiskiem biznesu rodzinnego. Jest członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej ekspertów zajmujących się doradztwem w zakresie zarządzania majątkiem prywatnym oraz planowania sukcesji STEP (Society of Trust and Estate Practitioners), posiadając tytuł TEP (Trust and Estate Practitioner).

Katarzyna posiada także szerokie doświadczenie w doradztwie korporacyjnym, wspierając polskich i zagranicznych przedsiębiorców w zakresie prawa handlowego oraz cywilnego, w tym w prowadzeniu procesów strukturyzacji biznesu oraz zmian właścicielskich (fuzje i przejęcia), także z uwzględnieniem procesów transgranicznych. Prowadziła także wiele procesów badania prawnego due diligence. 

Katarzyna posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych w Polsce oraz w USA, a także na stanowisku in-house lawyer.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a także Szkołę Prawa Amerykańskiego organizowaną przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Chicago-Kent College of Law, Illinois Institute of Technology w Chicago. Następnie kontynuowała studia w Chicago-Kent College of Law, zdobywając z wyróżnieniem tytuł Master of Laws (LL.M). Jest także absolwentką podyplomowych studiów Akademia Spółek organizowanej przez SGH w Warszawie.

Contact details

Tel.: +48 519 508 269

Email

Obserwuj nas