Krzysztof Szyszko

Krzysztof Szyszko

Senior Associate, Radca Prawny, PwC Polska

Krzysztof jest radcą prawnym, specjalizującym się w prawie energetycznym, prawie ochrony środowiska oraz zagadnieniach związanych z realizacją procesu inwestycyjnego.

W ramach praktyki zawodowej Krzysztof doradzał zarówno podmiotom prywatnym, jak i zamawiającym publicznym oraz sektorowym, między innymi z branży energetycznej, stalowej, chemicznej i automotive. Z sukcesem uczestniczył w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców, jak i pracach projektowych przy inwestycjach o wielomilionowej wartości.

Krzysztof posiada duże doświadczenie w zakresie udzielania pomocy prawnej przedsiębiorcom, kierując się ideą osiągnięcia jak najbardziej efektywnej realizacji ich planów biznesowych i skutecznego rozwiązywania problemów prawnych. Dotychczasowa praktyka prawna Krzysztofa skupia się w szczególności na zagadnieniach z obszaru prawa energetycznego, ochrony środowiska, budowlanego, cywilnego oraz handlowego. W swoich pracach zajmował się przygotowywaniem studiów wykonalności, opinii prawnych, regulaminów, dokumentów wewnętrznych, korporacyjnych, due diligence i oceną pozwoleń, zezwoleń i koncesji posiadanych przez przedsiębiorców. Krzysztof zajmował się także tworzeniem i negocjowaniem umów handlowych, w tym dotyczących budowy projektów energetycznych oraz umów związanych z rynkiem energii, takich jak ogólnych warunków umów dla odbiorców, PPA, czy umów przyłączeniowych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu Prawa Ochrony Środowiska na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Przed rozpoczęciem pracy w PwC Legal zdobywał doświadczenie w jednej z największych kancelarii prawnych na Śląsku.

Contact details

Tel.: +48 519 504 650

Email

Obserwuj nas