Wojciech Trzciński

Wojciech Trzciński

Partner, Radca Prawny, PwC Polska

Wojciech Trzciński pełni funkcję partnera w zespole prawa spółek, prawa handlowego i cywilnego oraz w praktyce fuzji i przejęć w PwC Legal.

Wojciech specjalizuje się w szeroko pojętym doradztwie transakcyjnym oraz bieżącym doradztwie korporacyjnym. Wspiera podmioty krajowe i zagraniczne w toku opracowania i wdrożenia procesów restrukturyzacyjnych, w tym struktur wykorzystywanych w celu restrukturyzacji podatkowej.

Doradzał w szeregu transakcji obejmujących nabywanie i zbywanie przedsiębiorstw przez podmioty krajowe i zagraniczne. Doświadczenie Wojciecha obejmuje kompleksowe doradztwo transakcyjne w toku przygotowania oraz prowadzenia procesów transakcyjnych na rzecz potencjalnych nabywców oraz zbywców przedsiębiorstw, w tym w szczególności opracowywanie struktury transakcji, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz prowadzenie negocjacji.

Wojciech posiada doświadczenie w prowadzeniu procesów restrukturyzacyjnych obejmujących wydzielenie majątku spółek do innych podmiotów, łączenie spółek (w tym w drodze połączeń transgranicznych), podziały spółek oraz ich przekształcenia. Prowadził audyty prawne typu due diligence zarówno na potrzeby potencjalnych nabywców jak i zbywców (vendor’s due diligence).

Doradzał w zakresie pozyskania i udzielenia finansowania prywatnego (w tym poprzez emisję obligacji korporacyjnych) oraz bankowego jak również w zakresie restrukturyzacji i refinansowania zadłużenia kredytobiorców wobec banków.

Wojciech Trzciński jest radcą prawnym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz nauki polityczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przed dołączeniem do PwC Legal Wojciech pracował w renomowanych polskich kancelariach prawnych. Wojciech rozpoczynał swoją karierę Dziale Podatkowym PwC.

Contact details

Tel.: +48 519 506 653

Email

Obserwuj nas