PwC Legal doradcą Grupy Goldbeck w procesie przejęcia Comfort S.A.

Pod koniec września 2017 r. została sfinalizowana transakcja przejęcia przez Grupę Goldbeck, jednego z wiodących niemieckich podmiotów z branży budowlanej, polskiej spółki Comfort S.A., producenta prefabrykatów żelbetowych. Doradcą Grupy Goldbeck w procesie akwizycji było PwC Legal.

 

Comfort S.A. jest drugim pod względem wielkości polskim producentem prefabrykatów żelbetowych. Goldbeck to rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się budową obiektów komercyjnych, renowacją i zarządzaniem budynkami, a także realizacją projektów w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Przejęcie Comfort S.A. jest pierwszą akwizycją polskiego podmiotu przez Grupę Goldbeck, która działa już na wielu europejskich rynkach i zatrudnia ponad 5 tysięcy pracowników.

Zakres usług PwC Legal obejmował wszystkie etapy transakcji, w tym proces due diligence, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej oraz doradztwo w postępowaniu przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumenta o wydanie zgody na dokonanie transakcji. W skład zespołu projektowego z ramienia PwC Legal wchodzili: Cezary Żelaźnicki, Beata Kiedrowicz, Robert Choromański, Małgorzata Mroczkowska-Horne, Stanisław Szymanek oraz Marcin Dąbrowski. Doradcą prawnym sprzedającego była kancelaria GESSEL.

 

Więcej o kancelarii PwC Legal

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Piotr Kołomycki

Piotr Kołomycki

Ekspert ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 506 606

Obserwuj nas