Robert Jurkiewicz nowym partnerem w PwC Polska

Do grona partnerów firmy doradczej PwC dołączył Robert Jurkiewicz, wzmacniając zespół usług doradztwa podatkowego dla sektora finansowego. Został liderem tego zespołu. Z branżą doradczą jest związany od ponad 15 lat.

Robert Jurkiewicz PwC

Robert Jurkiewicz został liderem doradztwa w zakresie usług podatkowych dla sektora finansowego w PwC.

Robert jest prawnikiem i ekonomistą.  Przed dołączeniem do PwC Robert był związany z Deloitte. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiował na dwóch kierunkach: Prawo oraz Zarządzanie.

Jest autorem wielu publikacji i książki „Wierzytelność i dług. Aspekty prawne i podatkowe".

„Wiele rozwiązań podatkowych funkcjonujących na rynku jest autorstwa ekspertów PwC. To, co dla mnie jest niezwykle ważne, to praca w firmie, która stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo podatkowe klientów” – mówi Robert Jurkiewicz.

„Teraz dzięki wzmocnieniu naszych obecnych kompetencji będziemy mieć w dziale podatkowo-prawnym najliczniejszy na polskim rynku zespół podatkowy dedykowany sektorowi finansowemu. Robert, który od 15 lat doradza bankom, ubezpieczycielom, firmom leasingowym czy spółkom windykacyjnym, zostanie liderem tego teamu" – mówi Tomasz Barańczyk, partner zarządzający działem podatkowo-prawnym PwC.


Liczba ekspertów pracujących dla firm finansowych w PwC Polska sięga już 500 osób.
 

„W tym roku wzmacniamy pozycję PwC na rynku usług dla klientów z sektora finansowego. Robert swoją ekspertyzą i doświadczeniem bardzo dobrze wpisuje się w nasz świat podatków poszerzy naszą ofertę dla takich klientów jak banki czy spółki ubezpieczeniowe” – mówi Mariusz Śpiewak, partner PwC, lider usług dla sektora finansowego.


W tym roku do grona partnerów PwC dołączył także Marek Młyniec, który został liderem ds. technologii w sektorze finansowym.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas