Polski zespół PwC zwycięzcą konkursu Global Innovation Challenge 2018

Polski zespół PwC, który zaprezentował Tax Fraud Prevention Platform, narzędzie dla przedsiębiorców minimalizujące ryzyko związane z wyłudzaniem podatku VAT, zwyciężył w międzynarodowym konkursie PwC Global Innovation Challenge 2018. To 3. rok z rzędu, kiedy Polska znalazła się w finale tego konkursu – żaden z pozostałych krajów w globalnej sieci PwC nie osiągnął takiego wyniku.


W tym roku finał konkursu PwC Global Innovation Challenge 2018 odbył się w Tokio. Eksperci z zespołów ds. wykrywania nadużyć oraz podatkowo-prawnego w PwC Polska przedstawili stworzone przez siebie narzędzie Tax Fraud Prevention Platform. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą dokonać oceny podmiotowej kontrahentów, oceny asortymentu z perspektywy jego „wrażliwości” na wyłudzenia VAT oraz oceny okoliczności i charakterystyki dokonywanych z kontrahentem transakcji handlowych. Odbywa się to w sposób zautomatyzowany i w czasie rzeczywistym w oparciu o opracowane przez PwC kryteria oraz zdefiniowane zbiory danych, m.in. z Eurostatu i JPK.

W skład zespołu projektowego wchodzili: Wojciech Szulc, Tomasz Pabiański, Jakub Kur i Kamil Olczykowski, wspierani przez partnerów PwC w Polsce: Marcina Klimczaka, Marcina Sidelnika i Tomasza Kassela.

Narzędzie Tax Fraud Prevention Platform zdobyło także uznanie kapituły w XII edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organziowanego przez "Rzeczpospolitą", gdzie zdobyło wyróżnienie w kategorii "Innowacje".

„Celem PwC jest budowanie zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów. Nowe technologie stwarzają dodatkowe możliwości, aby ten cel realizować. W PwC przygotowujemy rozwiązania, które mają istotny wpływ na kształtowanie rzeczywistości, w której funkcjonuje biznes. Jestem niezwykle dumny, że dzięki takim zwycięstwom jak to w Global Innovation Challenge, polscy eksperci są inspiracją dla innych.

Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce

W 2016 r. Polska również zwyciężyła w konkursie PwC Global Innovation Challenge za opracowanie koncepcji wykorzystania technologii dronowych dla biznesu i utworzenie centrum kompetencyjnego Drone Powered Solutions. Z kolei rok temu polscy eksperci PwC znaleźli się w finalne za stworzenie narzędzia M.A.I.A., wykorzystującego sztuczną inteligencję w działach HR do planowania zasobów, rozwoju pracowników i usprawniania procesu rekrutacji.

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas