PwC wybrane Doradcą finansowym i podatkowym roku w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych

29/05/18

W zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) konkursie dla podmiotów związanych z rynkiem private equity / venture capital PwC otrzymało nagrodę w kategorii Doradca finansowy i podatkowy roku.

Celem Konkursu Nagrody PSIK, którego pierwsza edycja zakończyła się galą finałową 28 maja br., jest wyróżnienie zarządzających funduszami private equity/venture capital oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku PE/VC. Dodatkowo, konkurs promuje najwyższe standardy profesjonalne w branży oraz wkład inwestorów PE/VC w rozwój polskich spółek.

PwC otrzymało nagrodę w kategorii Doradca finansowy i podatkowy roku.

Poprzedni rok na rynku fuzji i przejęć w naszym regionie był bardzo dynamiczny. Perspektywy na rok 2018 wyglądają obiecująco. Istnieją solidne makro podstawy, tj. dynamiczny wzrost polskiej gospodarki (prognozowany wzrost PKB w 2018 i 2019 r. ok. 4%) oraz wzrost konsumpcji napędzającej branże towarów konsumenckich. Dlatego fundusze private equity wciąż mocno interesują się Polską, a my jako doradcy mamy przyjemność pracować z nimi przy bardzo dużej liczbie transakcji.

Piotr Nogajczyk, partner w PwC, lider zespołu transakcyjnego

W wielu transakcjach niezwykle istotnym aspektem są kwestie podatkowe, w których mój zespół się specjalizuje. Cieszę się, że środowisko private equity/venture capital doceniło nasz wkład w budowanie wysokiej jakości polskiego rynku kapitałowego.

Rafał Dróbka, partner w PwC

Zespół doradców PwC działających na rzecz funduszy private equity/venture capital składa się z niemal 100 ekspertów, realizujących projekty w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Kandydaci do Nagród PSIK są wskazywani przez członków Stowarzyszenia.  O wyborze finalistów w dziesięciu kategoriach decyduje niezależne jury, a laureaci w poszczególnych kategoriach są wyłaniani w drodze głosowania środowiska zrzeszonego w PSIK.

Więcej informacji na stronie www.nagrodypsik.pl

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas