Jan Wacławek i Mike Wilder w zarządzie PwC w Polsce

Z dniem 1 lipca br. partnerem zarządzającym działu doradztwa podatkowo-prawnego PwC w Polsce został Jan Wacławek, a partnerem zarządzającym zespołów doradztwa biznesowego Mike Wilder.

Jan Wacławek

Jan Wacławek jest związany z PwC od ponad 15 lat, w tym prawie 2 lata z kalifornijskim biurem firmy. Jako partner w dziale podatkowo-prawnym i lider zespołu Tax Reporting & Strategy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej odpowiadał za rozwój raportowania podatkowego, outsourcingu rachunkowości oraz usług kadrowo-płacowych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Był także zaangażowany w projektowanie i implementację strategii oraz procesów sprawozdawczości podatkowej i rachunkowej.

Jan ukończył studia MBA na Politechnice Warszawskiej oraz Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest certyfikowanym doradcą podatkowym.

Mike Wilder

Mike Wilder pracuje w PwC od 27 lat, a w Polsce od niemal 25. Jest partnerem firmy i liderem zespołu ds. obsługi transakcji w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).

Odpowiadał za rozwój usług w zakresie obsługi transakcji. Pracował przy dużych prywatyzacjach oraz doradzał inwestorom i funduszom private equity w Polsce i w regionie. W ostatnich latach odgrywał także kluczową rolę w rozwoju naszej praktyki doradztwa biznesowego (Advisory) w Polsce i CEE.

Mike jest absolwentem Uniwersytetu w Michigan - Stephen M. Ross School of Business, a także członkiem American Institute of  Certified Public Accountants.

Dotychczasowy partner zarządzający działu podatkowo-prawnego (Tax & Legal Services) Tomasz Barańczyk przejmie obowiązki lidera usług outsourcingu funkcji podatkowych dla międzynarodowych korporacji i lokalnych grup kapitałowych w Polsce i CEE. Natomiast Piotr Łuba, dotychczas partner zarządzający doradztwem biznesowym (Advisory), będzie odpowiedzialny za rozwiązania związane z Front Office Transformation i automatyzacją procesów w firmach (Robotic Process Automation).

Obecnie w zarządzie firmy wraz z Janem Wacławkiem i Mike’em Wilderem zasiadają: Adam Krasoń (prezes zarządu), Krzysztof Szułdrzyński (partner zarządzający działem audytu) oraz Jarosław Wichowski (członek zarządu ds. operacyjnych).

Skontaktuj się z nami

Jakub Kurasz

Dyrektor, Lider ds. Komunikacji, PwC Polska

Tel.: +48 601 289 381

Michał Gołębiewski

Menedżer ds. PR, PwC Polska

Tel.: +48 519 504 245

Obserwuj nas